Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

Końskie

Gmina Stąporków chce wspomóc szpital

środa, 15 kwietnia 2020 13:22 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

100 tys. zł na zakup respiratora dla szpitala w Końskich zabezpieczyła w budżecie gminy burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska.

Pieniądze na zakup respiratora dla szpitala w Końskich zabezpieczyła w budżecie gminy burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska. – To realna pomoc, do której udzielenia zachęcam też inne samorządy – mówi.

Ostateczną decyzję dotyczącą przekazania pieniędzy na zakup respiratora podejmą radni podczas sesji. Dorota Łukomska zachęca swoich kolegów samorządowców, by poszli w jej ślady i również wygospodarowali w swoich budżetach pieniądze na zakup sprzętu medycznego. Jak wyjaśniła, podobnie zrobił już m.in. prezydent Stalowej Woli na Podkarpaciu. – W samorządzie każdy ma możliwość zrezygnowania z czegoś, co nie jest aż tak konieczne do wykonania w tym roku. I my tak zrobiliśmy. Zrezygnowaliśmy z kilku drobnych inwestycji, które można było przełożyć na inny czas – wyjaśnia burmistrz Stąporkowa.

Dorota Łukomska przypomniała również, że w trosce o zdrowie mieszkańców w gminie rozdawane były maseczki. Trafiły one do osób, które mają największy kontakt z innymi ludźmi. Oprócz tego wolontariuszki szyły maseczki przekazane później do szpitali.