Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Kozienice

Radomska i Warszawska przejezdne najwcześniej w maju

piątek, 17 kwietnia 2020 09:45 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Obecne prace na drogach krajowych w Kozienicach są na finiszu. Na przełomie kwietnia i maja wykonawca ma złożyć wniosek o pozwolenie na użytkowanie ulic Radomskiej i Warszawskiej wraz ze skrzyżowaniem.

Na ulicy Radomskiej, czyli wspólnym odcinku DK 79 i 48 przebiegających przez Kozienice, trwają jeszcze prace w zakresie oznakowania pionowego i poziomego oraz montażu sygnalizacji świetlnej.- Wykonawca przystępuje do sporządzenia dokumentacji powykonawczej celem złożenia wniosku o pozwolenie na użytkowanie dla ul. Radomskiej i ul. Warszawskiej wraz ze skrzyżowaniem – mówi Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad:

Złożenie wniosku o pozwolenie na użytkowanie planowane jest na przełomie kwietnia i maja tego roku.

To jednak nie koniec inwestycji GDDKiA w Kozienicach. Rozbudowa dróg krajowych w mieście podzielona została na trzy odcinki. Radomska i Warszawska mieściły się w odcinku pierwszym. W ramach tej części zostanie jeszcze przebudowana ulica Głowaczowska od ronda przy komendzie straży pożarnej do ulicy Legionów.

Odcinek drugi to DK 79 od ronda przy straży do ronda w Aleksandrówce. Obecnie trwają prace projektowe zmierzające do złożenia wniosku i uzyskania decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej. Planowany termin zakończenia prac to październik 2021 roku.

Natomiast odcinek trzeci to ulica Lubelska od skrzyżowania z Warszawską do wsi Janików. W październiku zeszłego roku została podpisana umowa na wykonanie koncepcji programowej. Projektant od podpisania umowy ma 12 miesięcy na wykonanie dokumentacji oraz uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.