Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

REGION

Kolejowa inwestycja na linii Radom - Radzice

poniedziałek, 20 kwietnia 2020 15:21 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Rozpoczęła się przebudowa toru na odcinku Wolanów - Wieniawa. Następnie modernizowany będzie odcinek do Przysuchy.

PLK poprawiają warunki transportu w południowej części województwa mazowieckiego. Chodzi o przebudowę linii nr 22 Radom – Radzice. Linia służy m.in. pociągom wożącym ładunki między Radomiem i Tomaszowem Mazowieckim. Modernizowany jest tor między Wolanowem i Wieniawą. Zakres prac przewiduje m.in. wymianę szyn i podkładów. Roboty rozpoczęły się na początku kwietnia i planowane są do czerwca. Następnie rozpocznie się kolejny etap prac, który potrwa do sierpnia. Wymieniane będą szyny na odcinku pomiędzy stacjami Wieniawa i Przysucha. Na 5 przejazdach kolejowo-drogowych m.in. w Skrzynnie i Skrzyńsku, wymienione zostaną płyty i nawierzchnia drogi. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Pociągi pojadą szybciej – prędkość składów towarowych zwiększy się z 50 km/h do 100 km/h.

Wartość rozpoczętych prac to prawie 18 mln złotych. Inwestycja finansowana jest ze środków własnych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Prace na linii są ujęte w rozkładzie jazdy i nie powodują zmian w ruchu pociągów.

Tegoroczne prace to kolejna inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na linii z Radomia do Radzic. Na przebudowę linii PLK przeznaczyły dotychczas około 100 mln zł. Efektem prac są szybsze i sprawniejsze przejazdy pociągów z prędkością 120 km/h m.in. w relacji Radom – Drzewica oraz Radom – Warszawa, podczas modernizacji linii przez Warkę. W latach 2017-2018 zmodernizowano ponad 50 km jednego toru. Przebudowanych zostało 30 przejazdów kolejowo-drogowych.