Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Sebastian, męczennik
Dziś jest: Środa, 20 stycznia 2021

Opoczno

W maseczkach nawet w domu

czwartek, 23 kwietnia 2020 14:55 / Autor: Marcin Prejs
Fot. pixabay.com
Marcin Prejs

Opoczyński sanepid wydał zalecenia dla mieszkańców gminy Drzewica.

Opoczyński sanepid wydał zalecenia dla mieszkańców gminy Drzewica. Z uwagi na dużą ilość wykrytych przypadków zakażenia koronawirusem prosi drzewiczan, by wychodzili z domów tylko w sytuacjach koniecznych. Zaleca też zachowanie szczególnej ostrożności w samych domach, mówi Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

Chodzi m.in. o przygotowywanie potraw w rękawiczkach, wydzielenie dla każdego domownika oddzielnych naczyń. Po skorzystaniu z toalety sanepid zaleca dezynfekowanie deski klozetowej, kranu i klamek. Zaleca mieszkańcom gminy korzystanie z maseczek i rękawiczek także w domu przez najbliższe dwa tygodnie, jak również oddzielne spanie oraz zachowywanie dystansu od domowników. „Walkę z koronawirusem możemy wygrać stosując dyscyplinę i izolując się, wietrząc mieszkania i korzystając ze słońca” - czytamy w komunikacie sanepidu.

Na terenie powiatu opoczyńskiego potwierdzonych zostało 156 przypadków zakażenia koronawirusem. Zdecydowana większość (132 przypadki) dotyczy mieszkańców gminy Drzewica.