Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Kozienice

W Kozienicach rozdają darmowe sadzonki

wtorek, 28 kwietnia 2020 08:18 / Autor: Kamil Zapora
fot. UM Kozienice
Kamil Zapora

Urząd Miejski w Kozienicach i Nadleśnictwo Kozienice mają propozycję na spędzenie majówki inaczej niż zwykle. Zamiast urządzać huczne grillowanie możemy przyczynić się do polepszenia klimatu i wyglądu miasta sadząc drzewko.

W czwartek 30 kwietnia, w godzinach 9:00 – 12:00, przed siedzibą Urzędu Miejskiego w Kozienicach będzie można nieodpłatnie odebrać sadzonki drzew leśnych. To kolejne ekologiczne działanie prowadzone wspólnie przez Gminę Kozienice i Nadleśnictwo Kozienice. Termin akcji, w przeddzień majówki, nie został wybrany przypadkowo. 

- Zbliża się weekend majowy. W obecnej sytuacji nie jest ani wskazane, ani możliwe świętowanie zgodnie z utartymi zwyczajami, dlatego namawiamy, aby zamiast hucznego grilla wsadzić drzewko – mówi burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski.

Urząd Miejski w Kozienicach chce jednocześnie zwrócić uwagę mieszkańców gminy na potrzebę sadzenia drzewek na działkach. - Wszystkie drzewa wspomagają nas w walce o czyste powietrze, służą wszystkim i kiedy urosną, jeszcze bardziej upiększą miasto. W imieniu własnym i Nadleśniczego Nadleśnictwa Kozienice Tomasza Sota zapraszam chętnych do zaadoptowania drzewek – dodaje burmistrz.

Łącznie w Kozienicach do rozdania jest 200 sztuk sadzonek. Leśnicy będą podpowiadać, jak opiekować się drzewkami. Każdy może za darmo otrzymać maksymalnie dwie rośliny. Podczas akcji zachowane zostaną wszelkie zasady ochrony sanitarnej. Uczestnicy akcji proszeni są o przestrzeganie zasad związanych z zabezpieczaniem przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Poniżej załączamy instrukcję przygotowaną przez Lasy Państwowe dotyczącą właściwego sadzenia drzewek.