Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Kozienice

W czwartek otwarcie ulicy Radomskiej w Kozienicach

wtorek, 28 kwietnia 2020 12:17 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W czwartek 30 kwietnia przejezdna będzie ulica Radomska w Kozienicach, której przebudowa trwała od sierpnia zeszłego roku.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, 30 kwietnia otwarte zostanie przebudowane skrzyżowanie ul. Warszawskiej, ul. Radomskiej i ul. Lubelskiej wraz z przebudowaną ul. Radomską na odcinku od ronda z DK48 do skrzyżowania z ul. Warszawską (DK79). 

W ramach przeprowadzonych robót wykonana została nowa konstrukcja jezdni, wybudowano chodniki i ścieżki rowerowe oraz przebudowane zostały urządzenia infrastruktury podziemnej. 

Zakończenie tego etapu prac oznacza jednocześnie rozpoczęcie kolejnego – ulicy Głowaczowskiej, od ronda przy komendzie straży do skrzyżowania z ulicą Legionów. Wykonawca planuje rozpocząć prace 4 maja. Zakres robót przewiduje rozbiórkę istniejącej nawierzchni oraz chodników, wybudowanie nowej konstrukcji jezdni wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi oraz przebudowane zostaną urządzenia infrastruktury obcej. 

Na czas prac, które mają potrwać do lipca zostanie wyznaczony objazd. Od strony Białobrzegów w kierunku Lublina - ul. Żeromskiego oraz ul. Warszawską (DK79), a w kierunku Radomia dodatkowo ul. Radomską. 

Ponadto w czasie robót przy rondzie kierowcy jadący od strony Radomia w kierunku Białobrzegów zostaną poprowadzeni ulicami: Radomską, Warszawską oraz Żeromskiego do ul. Głowaczowskiej.