Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

Opoczno

Policjanci z Opoczna zakażeni koronawirusem! Komenda w kwarantannie

środa, 29 kwietnia 2020 11:09 / Autor: Michał Kaczor
fot. Policja Opoczno
Michał Kaczor

13 funkcjonariuszy opoczyńskiej policji ma potwierdzone zakażenie COVID-19. Posterunek i radiowozy zostaną zdezynfekowane.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 13 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie. W związku z tym budynek i radiowozy muszą zostać zdezynfekowane.

- Wdrożono wszelkie procedury. Mieszkańcy w pilnych sprawach nadal mogą kontaktować się pod numerem alarmowym 112, połączenia będą przekierowywane do oficera dyżurnego KPP w Piotrkowie Trybunalskim – mówi mł. insp. Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

 

Policja podkreśla, że wszelkie decyzje zapadają w porozumieniu z inspektorem sanitarnym.

Asp. sztab. Barabara Stępień z opoczyńskiej policji mówi, że teren powiatu jest zabezpieczony.

- Policjanci z innych jednostek będą pełnić służbę całodobową na terenie całego powiatu – mówi.

Dodajmy, że od poniedziałku zamknięty jest posterunek w Drzewicy, gdzie jeden z policjantów ma również pozytywny wynik testu na Covid-19. Posterunek w Drzewicy jest czasowo wyłączony z użytkowania, a 10 pracowników  posterunku: policjanci oraz sekretarka, objęci są kwarantanną. 

- W związku z tym, że nasza opoczyńska jednostka została wyłączona z użytkowania, także tam będą obsługiwani mieszkańcy przez funkcjonariuszy z Piotrkowa Trybunalskiego i Łodzi. To, że nas fizycznie nie ma, nie oznacza, że miasto nie jest zabezpieczone. Mamy obsługę policjantów na terenie całego powiatu – dodaje Barbara Stępień.

Pozostałe gminy będą również obsługiwane przez policjantów z Piotrkowa i Łodzi.