Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

REGION

Są nowe zakażenia, ale przybywa wyleczonych z COVID-19

sobota, 02 maj 2020 15:41 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: pixabay
Elżbieta Warchoł

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2 maja 270 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 25 przypadków odnotowano w woj. mazowieckim. W powiecie radomskim potwierdzono 14 nowych przypadków zakażenia.

 Radom i powiat radomski:

Sanepid w Radomiu informuje, że kwarantanną domową jest objętych obecnie 857 osób, ostatniej doby liczba ta wzrosła o 19 osób. Izolacją domową jest objętych 156 osób. W izolatorium przebywa jedna osoba, nadzorem epidemiologicznym jest objętych 477 osób. W szpitalach przebywa 67 osób, ostatniej doby przybyło 19 osób. Do 450 wzrosła liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim. W ostatniej dobie przybyło 14 przypadków. Do 2 maja z powodów związanych z COVID-19 zmarło 40 osób. 34 osoby wyzdrowiały, w ostatniej dobie do zdrowia wróciła kobieta (l. 50) oraz mężczyzna (l. 58), którzy przebywali w izolacji domowej.

Powiat grójecki:

Z danych Sanepidu w Grójcu wynika, że aktualnie 221 osób jest objętych kwarantanną domową. Ostatniej doby przybyło 19 osób. Izolacją domową jest objęta jedna osoba. 16 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym. 11 osób przebywa w szpitalach z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19. W ostatniej dobie liczba ta nie uległa zmianie. U 273 osób potwierdzono laboratoryjnie wynik dodatni. Dotychczas zmarły z powodów związanych z COVID-19 25 osoby. Do zdrowia wróciło 47 osób.

Powiat białobrzeski:

Z Komunikatu Sanepidu w Białobrzegach wynika, że kwarantanną domową jest obecnie objętych 178 osób, to wzrost ostatniej doby o 18 osób. 40 osób jest objętych izolacją domową, nadzorem epidemiologicznym jest objętych 8 osób, w ostatniej dobie liczba osób nie wzrosła. Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim wynosi 176 osób, nie wzrosła w ciągu ostatniej doby. 98 osób wyzdrowiało z COVID-19, 9 osób zmarło dotychczas w wyniku zakażenia koronawirusem.

Powiat lipski:

Sanepid w Lipsku w specjalnym komunikacie informuje, że na dzień 2 maja domową kwarantanną jest objętych 100 osób, to więcej o 16 niż ostatniej doby. Trzy osoby zostały objęte izolacją domową, nadzorem epidemiologicznym jest objętych 5 osób. Hospitalizowanych z powodu podejrzenia/potwierdzenia zakażenia COVID-19 są 2 osoby. W ostatniej dobie liczba ta nie wzrosła. U 9 osób potwierdzono laboratoryjnie wynik dodatni. W ostatniej dobie nie odnotowano nowych przypadków. Jedna osoba zmarła w powiecie lipskim z powodów związanych z COVID-19. Dwie osoby wyzdrowiały z COVID-19. 1 mężczyzna (l. 39) i 1 kobieta (l.26) przebywali w izolacji domowej.

Stan zdrowia wszystkich osób z potwierdzonym zakażeniem jest monitorowany przez lekarzy i służby sanitarne. Stan zdrowia trzech pacjentów pozwala na izolację domową. Pozostali pacjenci z Covid-19 hospitalizowani są w Szpitalu w Starachowicach (2 pacjentów) oraz 1 w Przysusze – hospitalizacja z powodu innego niż Covid-19 (przebieg zakażenia bezobjawowy). Potwierdzone przypadki zachorowań to przypadki zawleczone (z obszaru innych powiatów występowania wirusa). Trzy przypadki zachorowań wystąpiły w ognisku domowym.

Powiat kozienicki:

Państwowy Inspektor Sanitarny w Kozienicach informuje o 101 osobach objętych kwarantanną domową, w szpitalach przebywają dwie osoby, u 28 osób potwierdzono laboratoryjnie wynik dodatni. W ostatniej dobie liczba ta nie wzrosła. 18 osób wyzdrowiało z COVID-19, jedna osoba z powiatu kozienickiego zmarła dotychczas z powodów związanych z COVID-19.

Powiat szydłowiecki:

W powiecie szydłowieckim 148 osób jest objętych kwarantanną domową, ostatniej doby przybyły trzy osoby. Izolacją domową objętych jest 12 osób, w ostatniej dobie to mniej o trzy osoby. Dwie osoby są aktualnie objęte nadzorem epidemiologicznym 2, w szpitalach przebywa 6 osób, u 18 osób potwierdzono laboratoryjnie wynik dodatnim, w ostatniej dobie to mniej o 3 osoby. Dotychczas 4 osoby zmarły z powodu COVID-19. Ogółem z Covid-19 wyzdrowiało 18 osób, w ostatniej dobie były to kolejne trzy osoby.

Powiat zwoleński:

PSSE w Zwoleniu informuje o 97 osobach objętych kwarantanną domową. W ostatniej dobie przybyły trzy osoby. 8 osób jest objętych izolacją domową. 7 osób przebywa w szpitalach, u 15 osób potwierdzono laboratoryjnie wynik dodatni. Trzy osoby zmarły dotychczas w związku z COVID-19, 17 wyzdrowiało z COVID-19.

Powiat przysuski:

W powiecie przysuskim 67 osób jest objętych kwarantanną domową, w ostatniej dobie przybyły trzy osoby. Izolacją domową są objęte trzy osoby, nadzorem epidemiologicznym dwie osoby. Dwie osoby przebywają w szpitalach z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19. U 17 osób potwierdzono laboratoryjnie wynik dodatni. Dwie osoby zmarły dotychczas z powodów związanych z COVID-19. 5 osób wyzdrowiało.