Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

Kozienice

Zbierają nakrętki dla chorego Marcela z Gminy Kozienice

środa, 06 maj 2020 10:12 / Autor: Kamil Zapora
fot. KDK
Kamil Zapora

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury zachęcają do udziału w akcji zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację chorego Marcela Króla z Nowej Wsi.

Nakrętki są przyjmowane w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-17.00, w dniach od 6 maja do 31 lipca. Niemniej organizatorzy zbiórki popierając akcję #zostańwdomu apelują o zbieranie nakrętek w domu, a kiedy cały budynek zostanie otwarty, przynoszenie zgromadzonych korków. Przypominamy, że póki co CKA jest otwarte tylko pod kątem Mediateki, w zmienionych dniach i godzinach. 

Zbiórce patronują wolontariusze z Klubu Młodzieżowego Wolontariatu „Skrzydła" działającego w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Nakrętki przekazane rodzinie zostaną przeznaczone do sprzedaży, a zgromadzone w ten sposób środki umożliwią dalszą rehabilitację chłopca. 

Zbiórki są prowadzone przez KDK nieprzerwanie od 2012 roku. - Do udziału w akcji zapraszamy nie tylko osoby indywidualne, ale także instytucje, szkoły, przedszkola, a także zakłady pracy praktycznie z terenu całego powiatu kozienickiego – mówi dyrektor KDK Elwira Kozłowska. - Co trzy miesiące staramy się pomów innemu dziecku, które wymaga kosztownego leczenie lub rehabilitacji – dodaje: 

Przez osiem lat trwania akcji udało się już zebrać kilka ton plastikowych nakrętek, które zostały przekazane rodzicom ponad 20 maluchów.

Marcel urodził się jako w pełni zdrowe, tryskające energią dziecko. Kiedy miał czternaście miesięcy zachorował na zapalenie oskrzeli. Nikt nie spodziewał się, że to z pozoru niegroźne wydarzenie pociągnie ze sobą tak wiele konsekwencji, takich, które zmienią jego życie i sprawią, że obok szczęśliwego funkcjonowania i odkrywania piękna świata, będzie musiał walczyć z przeciwnościami losu. Wirus ten zaatakował również staw biodrowy, uszkadzając jednocześnie nerw udowy. Poskutkowało to miękkim niedowładem nóżki, co wymusiło intensywną rehabilitację, która częściowo odbudowała uszkodzenia. Mimo poprawy stanu nerwu, po odbytym leczeniu, potrzebuje dalszego kontynuowania rehabilitacji, ponieważ wystąpiła różnica w długości jego małych nóżek oraz pojawiło się problematyczne skrzywienie kręgosłupa.

Zapraszamy do nas: