Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Radomskie

Koronawirus trawi finanse spółki PKS. Zawieszenia i ograniczenia w kursowaniu

środa, 06 maj 2020 12:33 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej ogranicza kursowanie autobusów w gminach Jastrzębia i Skaryszew. 

W gminie Jastrzębia w dni powszednie autobusy kursują według sobotnich rozkładów, natomiast od soboty, 9 maja kursowanie PKS-ów w soboty będzie tymczasowo zawieszone. - Podjęliśmy rozmowy z prywatnym przewoźnikiem i już od tej soboty, transport będzie zapewniony. Być może jego zakres tych usług nie będzie zadowalał, ale nie będzie takiej sytuacji, żeby w sobotę mieszkaniec nie mógł dojechać do pracy, a później z niej wrócić - mówi wójt gminy Jastrzębia Wojciech Ćwierz: 

 

Sobotnie rozkłady jazdy linii L obowiązywać będą do odwołania, natomiast zawieszenie kursów w sobotę - do 24 maja. Gmina Jastrzębia umowę z prywatnym przewoźnikiem podpisała na miesiąc, jednak firma zapewnia, że jeśli będzie taka potrzeba, to jest gotowa świadczyć usługi transportowe również w kolejnych miesiącach. 

Od 9 do 24 maja autobusy według rozkładów sobotnich będą kursowały również na linii B. - Monitorujemy sytuację na bieżąco, póki co zwiększenie liczby kursów nie jest konieczne. Jeśli pojawią się jakiekolwiek sygnały, że potrzeba większej ilości kursów - wtedy będziemy podejmować decyzje - mówi Dariusz Piątek - burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew: 

 

Tymczasowe zawieszenia nie ominęły również autobusów dojeżdżających chociażby do Przytyka czy do Gozdu. Ograniczenia w kursowaniu wprowadzają również niektórzy prywatni przewoźnicy - wykonujący kursy m.in do Wierzbicy czy Iłży. 

Próbowaliśmy skontaktować się z zarządem spółki, niestety - bezskutecznie.