Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

REGION

Asfalt na drogach dojazdowych do ekspresówki koło Skarżyska-Kamiennej

środa, 06 maj 2020 17:11 / Autor: Radosław Mizera
foto: gddkia.gov.pl/
Radosław Mizera

W pierwszych dniach maja ułożona została nawierzchnia na ostatnich odcinkach łącznic i dróg dojazdowych do węzła drogi ekspresowej S7 Skarżysko-Kamienna Północ. Do wykonania zostało między innymi oznakowanie i nawierzchnia na fragmentach innych dróg dojazdowych.

Droga ekspresowa S7 od granicy województwa świętokrzyskiego do Skarżyska-Kamiennej została oddana do użytkowania w grudniu 2019, na pięć miesięcy przed terminem wynikającym z umowy. Teraz zgodnie z kontraktem wykonawca kończy prace poza użytkowanym ciągiem głównym S7, głównie w obrębie węzła Skarżysko-Kamienna Północ i dróg dojazdowych. Rozpoczęcie zasadniczych prac na węźle Skarżysko-Kamienna Północ możliwe było po skierowaniu ruchu tranzytowego na nowy 8-kilometrowy ciąg główny S7.

W pierwszych dniach maja ułożona została ostatnia warstwa ścieralna nawierzchni na drodze łączącej węzeł Skarżysko-Kamienna Północ z dawnym przebiegiem drogi krajowej nr 7 oraz na rondzie komunikującym starodroże z łacznikiem do węzła. Do wykonania pozostało między innymi oznakowanie poziome i pionowe. Kontynuowane są także roboty bitumieczne na jednej z dróg dojazdowych oraz na ulicach Krakowskiej i Paryskiej w Skarżyku-Kamiennej w sąsiedztwie węzła Zachód. Jednocześnie prowadzone są roboty wykończeniowo-porządkowe. Zakończenie zasadniczych prac planowane jest do końca tego tygodnia, w przyszłym tygodniu planowane jest wdrożenie nowej organizacji ruchu na węźle Skarżysko-Kamiena Północ. Ruch drogą ekspresową S7 na skarżyskim odcinku odbywał się będzie na dotychczasowych zasadach, a kierowcy zyskają dodatkowe połączenia lokalne.

Dzięki otwartej w grudniu nowej blisko 8-kilometrowej drodze S7 znacznie skrócony został czas podróżowania między Warszawą, Kielcami i Krakowem, zniknął ostatni jednojezdniowy fragment między granicą województw świętokrzyskiego i małopolskiego a Warszawą. Cała droga na odcinku 200 km od granicy województwa małopolskiego w kierunku Warszawy ma parametry dwujezdniowej trasy ekspresowej. Na terenie województwa świętokrzyskiego droga nr 7 jest ekspresowa na całej długości. Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość projektu to blisko 344,4 mln złotych, wartość dofinansowania w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko to około 156,9 mln złotych.