Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: 14 lipca 2020

Opoczno

Powiat Opoczyński na Fali

piątek, 08 maj 2020 16:59 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O punkcie pobrań typu drive-thru, nowym dyrektorze szpitala, kolejnych mieszkańcach w DPS-ie w Drzewicy oraz o przyznanym dofinansowaniu na rozbudowę tej placówki mówiliśmy w audycji Powiat Opoczyński na Fali.

W Ostrowie pod Opocznem uruchomiony został punkt pobrań typu drive-thru. Dzięki niemu od mieszkańców powiatu pobierane są wymazy do badań na obecność koronawirusa, wyjaśnia starosta Marcin Baranowski.

Badania na obecność koronawirusa w mobilnym punkcie w Ostrowie wykonywane są osobom kierowanym przez sanepid. Chodzi o grupy ryzyka, czyli pacjentów podejrzewających zakażenie lub mających kontakt z osobami zakażonymi oraz personel medyczny.

 

Powiat Opoczyński pozyskał pieniądze z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Łodzi. Dotacja przekazana zostanie na trwającą przebudowę Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy. Chodzi o kwotę ponad 1 mln zł, wyjaśnia starosta Marcin Baranowski.

Wcześniej powiatowy samorząd pozyskał na tę inwestycję dofinansowanie z RPO w wysokości ponad 8,5 mln zł. Jak dodaje starosta, prace w Drzewicy są już na ukończeniu.

A do DPS-u w Drzewicy wracają kolejni mieszkańcy. Do 25 osób, które już wcześniej przywiezione zostały do placówki, dzisiaj dołączyło 13 następnych, wyjaśnia Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

Władze powiatu i dyrekcja placówki są również w stałym kontakcie z pozostałymi mieszkańcami DPS-u, którzy nadal przebywają w szpitalach.

 

Rozstrzygnięty został konkurs na dyrektora Szpitala Powiatowego w Opocznie. Jak wyjaśnia starosta Marcin Baranowski, stanowisko to objął pochodzący z Drzewicy Krzysztof Fatalski.

Krzysztof Fatalski to absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Ukończył także studia podyplomowe Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw oraz Zarządzanie Podmiotami Leczniczymi. Doświadczenie zdobywał głównie w jednostkach sektora finansów publicznych pracując m.in.: w Branżowej Kasie Chorych dla Służb Mundurowych, kierował również działem Ekonomiczno-Finansowym w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

Zapraszamy do nas: