Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

Kozienice

Kozienickie Hospicjum dziękuje za hojność

poniedziałek, 11 maj 2020 11:08 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

Zbiórka prowadzona przez kozienickie hospicjum na rzecz szpitala powiatowego zakończyła się sukcesem. Do lecznicy trafi drogocenny sprzęt. Na tym jednak hojność darczyńców się nie kończy.

Zbieranie pieniędzy na zakup ozonatora i lamp dezynfekcyjnych zakończyło się. Celem było 32 tysiące złotych, z czego 15 przeznaczył organizator zbiórki, czyli Stowarzyszenie Hospicjum Kozienickie działające przy parafii Św. Krzyża w Kozienicach. - Dzięki Państwa ofiarom pierwsza zbiórka dla szpitala zakończyła się sukcesem - mówi ks. Tomasz Pastuszka, prezes Stowarzyszenia. - Teraz trwa kompletowanie sprzętu – dodaje:

Mimo sukcesu w dalszym ciągu zgłaszają się kolejne osoby, które chcą pomóc szpitalowi. Z tego powodu, ks. Pastuszka zdecydował o rozpoczęciu kolejnej zbiórki. - Jeszcze nie ustaliliśmy celu, ponieważ musimy uzgodnić to z ordynator oddziału – wyjaśnia ks. Pastuszka:

Jednak pomoc stowarzyszenia trafia nie tylko do szpitala. Wsparcie otrzymały też m.in.: dom pomocy społecznej. Hospicjum przede wszystkim pomaga osobom przewlekle chorym. Patronem stowarzyszenia jest matka Kazimiera Gruszczyńska, która swoje życie poświęciła na pomoc chorym i cierpiącym.

Zapraszamy do nas: