Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Walerian, męczennik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Białaczów
Dziś jest: Środa, 14 kwietnia 2021

Mazowsze

Możesz studiować w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych

poniedziałek, 11 maj 2020 18:08 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: mazovia.pl
Elżbieta Warchoł

Samorząd Województwa Mazowieckiego po raz 18 ogłasza nabór na trzy bezpłatne miejsca na studia stacjonarne I stopnia w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Młodzi mieszkańcy Mazowsza mogą ubiegać się o indeksy na kierunkach informatyka i zarządzanie informacją. Ci, którzy ukończą studia pierwszego stopnia z co najmniej dobrym wynikiem, będą mogli kontynuować bezpłatną naukę na studiach drugiego stopnia. – Dzięki naszej wieloletniej współpracy z uczelnią, już kilkadziesiąt osób mogło rozwijać swoje informatyczne pasje i kształcić się w tym kierunku. To szansa na studia, które z powodów finansowych, dla wielu młodych i zdolnych ludzi są niedostępne – podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego. W naborze mogą wziąć udział absolwenci  szkół ponadgimnazjalnych ze średnią ocen nie niższą niż 4,0 oraz średnią ocen z przedmiotów: informatyka/technologia informacyjna i matematyka nie niższą niż 4. Ponadto, dochód brutto na osobę w rodzinie kandydata nie może przekraczać 140 % miesięcznego minimalnego wynagrodzenia za pracę, tj. 3640 zł.

Zgłoszenia można przesyłać do 30 czerwca i powinny zawierać: kwestionariusz osobowy wraz z niezbędnymi oświadczeniami oraz wykaz ocen uzyskanych przez ucznia na koniec ostatniego roku nauki wystawiony przez szkołę lub kserokopię świadectwa dojrzałości. Dokumenty należy wysłać:

  • pocztą na adres: Departament Edukacji Publicznej i Sportu ul. Brechta 3, 03-472 Warszawa
  • oraz, ze względu na ograniczenia w pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, w formie skanu na adres e-mail:  lub przez ePUAP.

Regulamin oraz kwestionariusz osobowy dostępne na stronie samorządu województwa mazowieckiego www.mazovia.pl w zakładce „Edukacja i sport”.