Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

Kozienice

Czy uda się przebudować całe targowisko w Kozienicach?

środa, 13 maj 2020 15:34 / Autor: Kamil Zapora
fot. UM Kozienice
Kamil Zapora

W czasie nadzwyczajnej sesji rady miejskiej w Kozienicach, podjęto decyzję o modernizacji targowiska miejskiego, na które samorząd otrzyma milion złotych dofinansowania. W czasie sesji pojawiły się jednak obawy czy uda się zmodernizować cały obiekt.

Jak powiedział burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski modernizacja targowiska, która zakończy się w 2021 roku to pierwszy etap:

Realizacja drugiego etapu stoi pod znakiem zapytania, ze względu na osłabienie gospodarki z powodu koronawirusa. Tylko w kwietniu do budżetu gminy Kozienice wpłynęło 2,2 mln złotych mniej z podatków niż zakładano.

Jeszcze przed głosowaniem doszło do wymiany zdań między Piotrem Kozłowskim i byłym wiceburmistrzem gminy, obecnym radnym - Igorem Czerwińskiem, na temat tego czy środki unijne w poprzedniej kadencji rady były właściwie wykorzystane. Według burmistrza, gdyby podobny wniosek został złożony wcześniej, być może pozwoliło by to teraz na realizację już drugiego etapu inwestycji:

Igor Czerwiński powiedział, że środki zewnętrzne nie były w przyszłości w pełni dostępne. - My realizowaliśmy inwestycje za środki unijne na poziomie pięciu milionów rocznie lub więcej – powiedział radny Czerwiński:

Burmistrz odpowiedział, że przy tamtych możliwościach mogło być to znacznie więcej, czego przykładem są inne gminy.

Uchwała została przyjęta jednogłośnie.

Nowe targowisko zostanie opatrzone nazwą „Mój Rynek". Będzie utwardzone, oświetlone, wyposażone w sanitariaty i parkingi oraz przyłączone do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej.