Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

Kozienice

1,5 mln złotych dla żłobka miejskiego w Kozienicach

piątek, 15 maj 2020 10:23 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Gmina Kozienice otrzymała 1,5 mln złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na funkcjonowanie rozbudowanego żłobka miejskiego.

W zeszłym roku żłobek miejski w Kozienicach został powiększony o trzy sale zabaw i taras do leżakowania na świeżym powietrzu. W placówce opiekę może znaleźć dodatkowo 24 maluchów. Rozbudowa była możliwa, dzięki środkom zewnętrznym z rządowego programu „Maluch +” w kwocie ponad 500 tys. złotych.

Dodatkowo gmina otrzymała kolejne dofinansowanie, tym razem z konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Urząd Pracy „Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Te pieniądze będą przeznaczone na działanie placówki. Wiceburmistrz Kozienic, Dorota Stępień:

Środki starczą na około 2 lata funkcjonowania żłobka. Ponadto w ramach projektu na terenie gminy zostanie zrealizowany program Niani. Dla rodziców, którzy nie mogą posłać dzieci do żłobka, a chcą wrócić do pracy, Gmina zapewni pomoc niani, która będzie opiekowała się maluchami w domu.

Zapraszamy do nas: