Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: 13 lipca 2020

Kozienice

Konkurs i Festiwal im. Bogusława Klimczuka odwołane

piątek, 15 maj 2020 11:14 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Koronawirus przerwał cykl Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka i Festiwalu Muzyki Rozrywkowej organizowanych w Kozienicach od 2002 roku.

Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka Elwira Kozłowska poinformowała o odwołaniu tegorocznego Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka. Jednocześnie odwołany zostaje XVIII Festiwal Muzyki Rozrywkowej imienia znanego kompozytora zaplanowany na dni 28-29 sierpnia tego roku. 

Od początku istnienia festiwalu, czyli od 2002 roku, jest to drugi przypadek, że impreza nie odbędzie się. Ostatnio miało to miejsce w 2009. 

Konkurs piosenki oraz festiwal odbywa się w Kozienicach od 2002 roku i nieprzerwanie nosi imię Bogusława Klimczuka, urodzonego 19 października 1921 roku w Kozienicach. Bogusław Klimczuk skomponował ponad 250 piosenek. Wiele z nich poświęcił stolicy – miastu, które po Kozienicach było mu najbliższe. Do historii polskiej muzyki rozrywkowej wpisały się takie utwory jak: „Rudy Rydz”, „Czarny Alibaba” czy „Cóż wiemy o miłości”, które od lat 70-tych nadal śpiewa cała Polska. Do dziś na otwarcie każdego Festiwalu Piosenki w Opolu rozbrzmiewa skomponowany przez Bogusława Klimczuka sygnał tego festiwalu.

Zapraszamy do nas: