Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

REGION

Spłonął dom pani sołtys Koszorowa. Potrzebne wsparcie!

wtorek, 19 maj 2020 15:33 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pomagam.pl
Weronika Chochoł

Przez trzy kadencje pomagała mieszkańcom wsi Koszorów, teraz sama potrzebuje pomocy. 13 maja spłonął dom pani sołtys wsi Koszorów w Gminie Chlewiska. Kobieta i jej mąż zostali bez dachu nad głową, w internecie utworzona została zbiórka na rzecz odbudowy ich domu.

Do pożaru doszło w środę, 13 maja rano. Spłonął drewniany dom i budynek gospodarczy, a także dach zakładu ślusarsko-mechanicznego znajdującego sie na posesji. Pani sołtys i jej mąż mieszkają obecnie u syna. - Jest trudno, ale jakoś musimy sobie dać radę - mówi Artur Erbel - syn poszkodowanej w pożarze pani sołtys.

Szczęście w nieszczęściu, że nikomu nic się nie stało. Jednak teraz przed rodziną ciężka praca - w planach jest odbudowa domu oraz naprawa dachu na warsztacie - mówi Artur Erbel: 

Niespełna tydzień po zdarzeniu do rodziny Erbelów pomoc płynie od władz gminnych, mieszkańców gminy i Koszorowa, zbiórki organizowane są również za granicą. Póki co, potrzebne są fundusze, nie ma pomieszczenia, w którym można składować ewentualne dary materialne: 

Link do zbiórki dostępny jest tutaj

Zapraszamy do nas: