Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 2 czerwca - błogosławieni męczennicy Sadok i Towarzysze
Dziś jest: 02 czerwca 2020

Kozienice

Kozienice: 39-latek w areszcie za znęcanie się nad matką

środa, 20 maj 2020 15:35 / Autor: Radosław Mizera
foto: Pavlofox/pixabay
Radosław Mizera

Policjanci z Kozienic zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o znęcanie się nad matką. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna przebywa już w areszcie.

Aspirant Ilona Tarczyńska z kozienickiej policji poinformowała, że do zatrzymania 39-latka doszło 14 maja. Policjanci tego dnia interweniowali wobec jednego z mieszkańców powiatu kozienickiego. Mężczyzna pod wpływem alkoholu znęcał się nad swoją matką i groził jej pozbawieniem życia. Podczas interwencji domowej funkcjonariusze zatrzymali sprawcę przemocy, a następnie osadzili w policyjnym areszcie.

- Zebrane przez Policję materiały pozwoliły na wystąpienie przez prokuraturę z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny - mówi aspirant Ilona Tarczyńska.

Obecnie przebywa on w areszcie i pozostanie tam do zakończenia sprawy. Starsza kobieta jest teraz bezpieczna. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Zapraszamy do nas: