Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

Mazowsze

Do podatników trafiło już ponad miliard złotych

czwartek, 21 maj 2020 11:03 / Autor: Monika Nowakowska
foto: pixabay/adam_gorka
Monika Nowakowska

Mazowiecka KAS przelała na konta podatników już ponad miliard złotych - mimo pandemiiurzędy skarbowe dbają o terminowe zwroty podatku.

Pomimo licznych obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną i ograniczeniem obsługi bezpośredniej klientów przez pracowników urzędów skarbowych, zwroty nadpłaconych podatków są płynnie realizowane.

W tym roku mazowiecki oddział Krajowej Administracji Skarbowej zwrócił podatnikom już ponad miliard złotych. Kwota ta jest bardzo zbliżona do tej, którą otrzymali podatnicy w analogicznym okresie zeszłego roku.

W tym roku wyjątkowo został wydłużony termin na złożenie rocznej deklaracji, ale i tak bardzo duża część podatników już dokonała rozliczenia swoich dochodów. Na bieżąco dokonywane są także rozliczenia deklaracji związanych z podatkiem od towarów i usług (VAT). Do 4 maja łączna kwota zwrotów VAT wyniosła ponad 13 miliardów złotych.

Przypomnijmy, od 8 maja została przywrócona częściowa obsługa bezpośrednia. Jednak w trosce o bezpieczeństwo klientów, KAS zachęca do załatwiania spraw urzędowych przez Internet i do zdalnego kontaktu z jednostkami KAS.

Szczegółowe informacje o elektronicznych usługach dla podatników można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych urzędów skarbowych oraz na stronie: www.podatki.gov.pl

Zapraszamy do nas: