Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

Opoczno

Nauczyciele będą przebadani na obecność koronawirusa

piątek, 22 maj 2020 08:22 / Autor: Marcin Prejs
Fot. pixabay.com
Marcin Prejs

Opoczyńscy nauczyciele przebadani zostaną na obecność koronawirusa. Gmina Opoczno zakupiła także do swoich szkół i przedszkoli środki ochrony osobistej.

Gmina Opoczno, decyzją burmistrza Dariusza Kosno, zakupiła do 27 punktów przedszkolnych, szkolnych i żłobków z terenu gminy niezbędne środki dezynfekcji i ochrony osobistej. Chodzi m.in. o maseczki, rękawiczki, przyłbice, płyny do dezynfekcji oraz fartuchy jednorazowe. Dzięki tym środkom placówki będą mogły zapewnić ochronę swoim małym podopiecznym i pracownikom w momencie podjęcia decyzji o wznowieniu działalności. – Taka decyzja o wznowieniu działalności póki co nie została jeszcze podjęta – wyjaśnia Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza. Dodaje także, że w porozumieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczna oraz na wniosek Rady Miejskiej podjęta została decyzja o zleceniu wykonania badań na obecność koronawirusa wszystkim nauczycielom z placówek z terenu gminy Opoczno. – Wszystko po to, by dzieci i nauczyciele czuli się w gminie Opoczno bezpiecznie – mówi Tomasz Łuczkowski.

Z badań na obecność koronawirusa mogą też skorzystać nauczyciele powiatowych szkół, wyjaśnia Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

Zapraszamy do nas: