Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: 12 sierpnia 2020

Opoczno

Od 1 czerwca interesanci w opoczyńskim starostwie

piątek, 22 maj 2020 16:54 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Opoczyńskie starostwo wznowi przyjmowanie interesantów, a uczniów Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Opocznie. Mówiliśmy o tym w kolejnej audycji Powiat Opoczyński na Fali.

Przybywa osób, które pokonały koronawirusa. W powiecie opoczyńskim jest już ich blisko 180, wyjaśnia wicestarosta Maria Barbara Chomicz.

 

Do Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy wrócili już jego mieszkańcy. Tym samym zakończył się pierwszy etap akcji Powrót do domu.

Do nowej części DPS-u mieszkańcy przeprowadzą się prawdopodobnie w lipcu. W drugim powiatowym DPS-ie – w Niemojowicach sytuacja jest stabilna, a placówka funkcjonuje z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności, wyjaśnia wicestarosta.

 

Od 1 czerwca Starostwo Powiatowe w Opocznie wznowi przyjmowanie interesantów. Będą musiały zostać jednak zachowane odpowiednie środki ostrożności, wyjaśnia starosta Marcin Baranowski.

Marcin Baranowski wyjaśnia, że opoczyńskie starostwo działa przez cały czas trwania pandemii, a mieszkańcy kontaktują się z urzędnikami telefonicznie i za pomocą internetu.

Od 1 czerwca wznawia działalność także Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Opocznie. Jej pracownicy, którzy będą mieli bezpośredni kontakt z uczniami przebadani zostali na obecność koronawirusa. Wymazy do badań pobrane zostały w mobilnym punkcie, który funkcjonuje w Ostrowie. Jego działalność po raz kolejny została wydłużona, mówi Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

 

Powstał informator z ofertą edukacyjną ponadpodstawowych szkół prowadzonych przez Powiat Opoczyński. Zawiera on informacje, którymi powinni zainteresować się uczniowie kończący naukę w szkołach podstawowych, mówi Maria Barbara Chomicz.

Informator z ofertą edukacyjną w wersji elektronicznej znajduje się także na stronie internetowej opoczyńskiego starostwa.

Zapraszamy do nas: