Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. January, męczennik
Dziś jest: 19 września 2020

REGION

Przybywa ozdrowieńców i osób w kwarantannie

piątek, 22 maj 2020 17:01 / Autor: Monika Nowakowska
foto: pixabay
Monika Nowakowska

O dwóch nowych przypadkach koronawirusa informuje Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Radomiu. Po jednym nowym przypadku odnotowały też powiatowe stacje w Kozienicach i Szydłowcu. W ciągu ostatniej doby chorobę pokonały trzy osoby - w Grójcu, Białobrzegach i Lipsku.

 

Szczegółowy bilans dla poszczególnych powiatów (stan na 22 maja):

Powiat radomski:

Kwarantanną domową w wyniku decyzji inspektora sanitarnego objętych jest 807 osób, z czego 32 do kwarantanny trafiły w ciągu ostatniej doby, a nadzorem epidemiologicznym niezmiennie 137 osób. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest 65 osób, z czego 18 do szpitala trafiło w ciągu ostatniej doby. Nie ma informacji o zgonach i ozdrowieńcach.

Powiat kozienicki:

Kwarantanną domową objętych jest 277 osób, natomiast nadzorem epidemiologicznym objętych jest nadal 16 osób. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest 16 osób - cztery do szpitala trafiły w ciągu ostatniej doby. Laboratoryjnie potwierdzony został jeden przypadek, co daje w sumie 50.

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową objętych jest 1189 osób, z czego 100 do kwarantanny trafiły w ciągu ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 16 osób (6 w ciągu ostatniej doby). Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowane są cztery osoby. Grójecki sanepid informuje o jednej osobie, której udało się pokonać wirusa.

Powiat białobrzeski:

Kwarantanną dobową objętych jest 326 osób, z czego 35 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nikt nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19. Białobrzeski sanepid informuje o 1 ozdrowieńcu. W sumie jest nadal 191 przypadków koronawirusa.

Powiat szydłowiecki:

Kwarantanną domową objętych jest 28 osób, to o 11 miniej, niż ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 2 osoby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest trzy osoby. W sumie potwierdzonych zostało 45 przypadków koronawirusa, w tym jeden ostatniej doby.

Powiat zwoleński:

Kwarantanną domową objęte są 106 osób, z czego 5 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia lub potwierdzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest niezmiennie pięć osób. W sumie potwierdzonych jest 40 przypadków koronawirusa.

Powiat lipski:

Kwarantanną domową objęte jest 115 osób, z czego 22 do kwarantanny trafiły w ciągu ostatniej doby. Nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia lub potwierdzenia zakażenia COVID-19 w szpitalu wciąż przebywa jedna osoba. Lipski sanepid informuje o jednym ozdrowieńcu. W sumie potwierdzonych zostało 12 przypadków koronawirusa.

Powiat przysuski:

Kwarantanną domową objętych jest 93 osoby, z czego 2 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nikt nie przebywa w izolacji domowej i nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Nikt nie jest hospitalizowany w powodu podejrzenia COVID-19. W sumie potwierdzonych jest niezmiennie 20 przypadków koronawirusa.

W powiecie opoczyńskim w sumie zachorowały już 244 osoby. Z chorobą walczy obecnie 57 osób, wyzdrowiały 172 osoby, a z powodu zakażenia COVID19 zmarło 15 osób. Najwięcej zachorowań i zgonów odnotowano w gm. Drzewica.