Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

Białobrzegi

Spłonął dom w Białobrzegach - są poszkodowani

sobota, 23 maj 2020 11:53 / Autor: Monika Nowakowska
foto: zdjęcie ilustracyjne
Monika Nowakowska

Spłonął drewaniany dom jednorodzinny przy ul. Szkolnej w Białobrzegach - poszkodowany jest 44-letni mężczyzna. Z ciężkimi ranami przy pomocy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowany został do szpitala.

Do zdarzenia doszło przed godziną 5 nad ranem. Na ratunek wyruszyły cztery zastępy straży pożarnej. Budynek, niestety doszczętnie spłonął. Ranna została jedna osoba.

Informacja o pożarze pojawiła się u dyżurnego dokładnie o godzinie 4.33 rano. Do akcji gaśniczej natychmiast zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej - dwie z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Białobrzegach, a także ochotnicy z Suchej i Stawiszyna - łącznie 15 strażaków.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że płonie drewniany dom jednorodzinny, a ogień objął swoim zasięgiem już niemal cały budynek. Nie udało się go uratować. Ciężkie obrażena ciała poniósł 44-letni mężczyzna.

Przyczyna pożaru nie jest na razie znana. Strażacy przypuszczają, że doszło do przypadkowego zaprószenia ognia przez jednego z mieszkańców domu.