Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: 14 lipca 2020

REGION

Liczba zakażonych na niskim poziomie

niedziela, 24 maj 2020 16:48 / Autor: Monika Nowakowska
foto: pixabay.com (fernandozhiminaicela)
Monika Nowakowska

Przybywa osób na kwarantannie, ale, co cieszy, liczba osób zakażonych nadal na niewielkim poziomie.

Poniżej przedstawiamy dokładne dane dotyczące zakażeń w poszczególnach powiatach.

Radom i powiat radomski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest niezmiennie 747 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest wciąż 107 osób. W szpitalu przebywa 73 osoby, o 11 więcej niż ostatniej doby. Laboratoryjnie potwierdzonych jest nadal 635 przypadków. Nie ma informacji o zgonach i osobach, którym udało się pokonać wirusa.

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 1422 osoby, o 194 więcej niż ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest niezmiennie 11 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowane są nadal 4 osoby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest nadal 298 przypadków.

Powiat białobrzeski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 382 osoby, o 48 więcej niż ostatniej doby. Nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym i nikt nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19. Laboratoryjnie potwierdzonych jest niezmiennie 191 przypadków. Sanepid informuje o 1 osobie, której udało się pokonać wirusa.

Powiat szydłowiecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest nadal 43 osoby. Nadzorem epidemiologicznym objęte jest wciąż dwie osoby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest niezmiennie 4 osoby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest wciąż 44 przypadki.

Powiat lipski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 95 osób, o 5 więcej niż ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowana jest nadal jedna osoba, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest niezmiennie 12 przypadków. Nie ma informacji o zgonach i o ozdrowieńcach.

Powiat przysuski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 92 osoby, o 7 więcej niż ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 nikt nie jest hospitalizowany, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest niezmiennie 20 przypadków.

Powiat zwoleński:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 111 osób, o 17 więcej niż ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 5 osób jest nadal hospitalizowanych, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest niezmiennie 40 przypadków.

Powiat kozienicki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 304 osoby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, 19 osób jest hospitalizowanych, o 3 więcej niż ostatniej doby. Laboratoryjnie potwierdzonych jest 54 przypadki, o 5 więcej niż ostatniej doby.

Zapraszamy do nas: