Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: 02 lipca 2020

Kozienice

Od dziś szpital w Kozienicach przyjmuje więcej pacjentów

poniedziałek, 25 maj 2020 08:36 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: pixabay/fernandozhiminaicela
Elżbieta Warchoł

Od poniedziałku, 25 maja 2020 roku będziemy przyjmować chorych do wszystkich oddziałów szpitalnych za wyjątkiem Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Kardiologii - informuje dyrektor szpitala Roman Wysocki.

W szpitalu świadczona jest Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna oraz wykonywanie badań w Pracowniach Diagnostycznych. W strukturach SP ZZOZ w Kozienicach w grudniu ubiegłego roku uruchomiona jest Podstawowa Opieka Zdrowotna - mówi dyr Wysocki.

W ostatnich dniach, od 12 do 20 maja potwierdzono 18 nowych przypadków koronawirusa w szpitalu w Kozienicach - informuje Roman Wysocki, dyrektor SP ZZOZ w Kozienicach. Na terenie placówki przebywa obecnie osiem chorych osób. Dwie zakażone osoby spośród personelu (pielęgniarka i pracownik Działu Higieny – salowa przebywają w izolacji domowej i nie wykazują jak na razie objawów) - czytamy na stronie Powiatu Kozienickiego. Siedem osób zostało przewiezionych do jednoimiennych szpitali zakaźnych w Radomiu oraz Warszawie - informuje dyrektor szpitala Roman Wysocki. Wśród nich jest lekarz oraz pielęgniarka Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Kardiologii, którzy przebywają w szpitalu w Warszawie. Na dziś stan ich zdrowia jest stabilny. Osiemnastą zakażoną osobą był mieszkaniec powiatu kozienickiego. To jednocześnie trzecia ofiara koronawirusa na tym terenie.

Największe ognisko koronawirusa w SP ZZOZ w Kozienicach zanotowano w Oddziale Wewnętrznym z Pododdziałem Kardiologii, który aktualnie jest zamknięty. Prawdopodobnie będzie nieczynny do końca maja 2020 roku, ale to jeszcze będzie zależeć od decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kozienicach. Wiadomo również, że niebawem oddział przejdzie gruntowną dekontaminację. Po powzięciu informacji o wydaniu pozytywnej decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kozienicach w trybie natychmiastowym wznowimy przyjęcia do oddziału. Od poniedziałku, 25 maja 2020 roku będziemy przyjmować chorych do wszystkich oddziałów szpitalnych za wyjątkiem Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Kardiologii - zapowiada dyrektor Wysocki. Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna oraz wykonywanie badań w Pracowniach Diagnostycznych odbywa się na zasadach podanych w komunikacie z 5 maja 2020 roku. W strukturach SP ZZOZ w Kozienicach w grudniu ubiegłego roku uruchomiiona jest Podstawowa Opieka Zdrowotna. Dyrektor Wysocki zachęca do składania deklaracji wyboru lekarza, pielęgniarki, położnej podstawowej opieki zdrowotnej w SP ZZOZ w Kozienicach. Zapraszamy do naszej Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Szpital Powiatowy w Kozienicach jest otwarty dla wszystkich tych, którzy wymagają pomocy i to się nie zmieni - zapewnia dyrektor szpitala Roman Wysocki.

Zapraszamy do nas: