Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: 02 lipca 2020

Kozienice

Plenerowe kino samochodowe w Kozienicach

sobota, 30 maj 2020 14:38 / Autor: Radosław Mizera
foto: Kozienicki Dom Kultury
Radosław Mizera

Takiego kina w Kozienicach jeszcze nie było. W piątkowy wieczór, 29 maja, odbył się pierwszy seans plenerowego kina samochodowego. Zgromadzeni na targowisku miejskim kierowcy i ich pasażerowie zobaczyli obsypany nagrodami film "Green Book".

Burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski powiedział, że kino samochodowe to jedna z odpowiedzi gminy i Kozienickiego Domu Kultury na aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju. - Ze względu na pandemię, tradycyjne kina ciągle pozostają zamknięte, dlatego w naszym mieście zorganizowano specjalne seanse. Dla wielu mieszkańców było to z pewnością nowe i ciekawe doświadczenie - powiedział burmistrz Piotr Kozłowski:

Warto podkreślić, że to sami kozieniczanie – za pośrednictwem ankiety internetowej – zadecydowali o tym, jakie produkcje będą wyświetlane. Ich wybór padł na filmy: "Green Book", "Wilk z Wall Street" oraz "La La Land". Pierwszy z nich zobaczyliśmy w piątek, kolejne zaplanowano na sobotę i niedzielę.

Film wyświetlono na dużym ekranie, a dźwięk nadawany był wprost do samochodów za pośrednictwem fal radiowych. Widzowie musieli tylko ustawić odpowiednią częstotliwość, by cieszyć się dźwiękiem o dobrej jakości.

Kolejne seanse zaplanowano kolejno na 30 i 31 maja, również na godz. 21.30.

Zapraszamy do nas: