Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Tomaszów (MB Nieust. Pomocy)
Dziś jest: Wtorek, 20 kwietnia 2021

Kozienice

2,5 promila w wydychanym powietrzu! Kolejni pijani kierowcy zatrzymani

poniedziałek, 01 czerwca 2020 11:37 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, źródło: Policja w Kozienicach
Kamil Zapora

W weekend kozieniccy policjanci dokonali kolejnych zatrzymań nietrzeźwych kierowców na drogach powiatu kozienickiego. Niechlubny rekordzista miał niemal 2,5 promila w wydychanym powietrzu.

Sobota

Stare Słowiki (gm. Gniewoszów). 31-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego, około godz. 12:50 kierował motorowerem marki Peugeot, będąc w stanie nietrzeźwości – wynoszącym niemal 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna stracił prawo jazdy w 2011 roku. Teraz odpowie przed sądem. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Gniewoszowie.

Basinów (gm. Magnuszew). Około godz. 22:50 doszło do zdarzenia drogowego dwóch pojazdów Fiata Cinquecento oraz Audi A4. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Fiat z nieznanych przyczyn nagle skręcił na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zdarzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Audi. Jak ustalono na miejscu zdarzenia, kierująca pojazdem Audi była trzeźwa, natomiast kobieta i mężczyzna jadący pojazdem fiat nietrzeźwi. Nikt z nich nie przyznał się do kierowania pojazdem. 30-latka po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu miała niemal 2,5 promila podobnie jak 39-letni mężczyzna.

Po sprawdzeniu nietrzeźwych uczestników okazało się, że nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami. Obydwoje trafili do policyjnego aresztu. Teraz odpowiedzą przed sądem. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą.

Niedziela

Nowa Wola (gm. Grabów nad Pilicą). Około godz. 20:00 doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył pojazd marki Seat Toledo. Po przyjechaniu na miejsce Policjantów okazało się, że kierująca pojazdem z nieznanych przyczyn straciła panowanie nad samochodem, zjechała na przeciwległy pas ruchu, wjeżdżając do przydrożnego rowu i dachowała. 24-latka przyznała się do spożywania alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że ma ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobieta straciła uprawnienia do kierowania, a teraz odpowie przed sądem.

- Przypominamy wszystkim kierującym, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności – przestrzega asp. Ilona Tarczyńska z kozienickiej policji. - W przypadku wcześniejszej kary za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego nawet do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje policjantka.