Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

Kozienice

Wirus nie zatrzymał UTW w Kozienicach

poniedziałek, 08 czerwca 2020 11:00 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Dwunasta edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka dobiegła końca. Rok akademicki 2019/2020 był wyjątkowy pod wieloma względami. Z jednej strony cieszył się rekordowym zainteresowaniem ze strony seniorów, z drugiej zaś został zakłócony przez wybuch pandemii koronawirusa. Mimo wszystko wirtualne zajęcia trwały aż do końca maja, a oficjalne zakończenie – również w formie on-line – odbyło się w zeszłym tygodniu.

Rok akademicki 2019/2020 trwał od 11 września do 3 czerwca. W tym czasie odbyły się 42 wykłady, dwa koncerty, dwa spektakle teatralne, a słuchacze mogli korzystać z oferty 22 zajęć fakultatywnych.

– Dwunasta edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK była rekordowa. Na liście słuchaczy mieliśmy zapisanych aż 615 osób. Tak wielkie zainteresowanie tą ofertą świadczy o tym, jak bardzo jest ona potrzebna. Z roku na rok uniwersytet skupia coraz więcej seniorów; osób które aktywnie chcą rozwijać swoje pasje i zainteresowania – mówi dyrektor KDK i jednocześnie dyrektor UTW Elwira Kozłowska:

 

Wirus ich nie zatrzymał

Organizacja tego roku akademickiego została zakłócona przez wybuch pandemii koronawirusa, ale nawet trudne warunki epidemiologiczne nie przeszkodziły w kontynuowaniu działalności uniwersytetu. Przestrzenią do działań Kozienickiego Domu Kultury stały się dwie grupy na portalu Facebook: "Kulturalna grupa KDK" i "Uniwersytet Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury".

Już 18 marca, a zatem niespełna w tydzień po zamknięciu Centrum Kulturalno-Artystycznego dla odwiedzających i odwołaniu zajęć w placówce, w sieci pojawił się pierwszy wykład on-line dla słuchaczy UTW KDK. Kilka dni później, 23 marca ruszyły stałe zajęcia on-line. W sumie, do końca maja, tylko w tej grupie opublikowano około setki filmów i transmisji na żywo – wykładów, zajęć plastycznych, muzycznych, teatralnych i ruchowych. Dodatkową atrakcją były quizy wiedzy o UTW dla seniorów:

Po ponad dwóch miesiącach wirtualnych zajęć, przyszła pora na zakończenie roku akademickiego 2019/2020. To również odbyło się on-line, a w środę 3 czerwca, w mediach społecznościowych Kozienickiego Domu Kultury opublikowano specjalny materiał wideo, skierowany do seniorów. Jest on formą podsumowania minionych dziewięciu miesięcy i stanowi okazję do podziękowania słuchaczom za wytrwały udział w zajęciach, a organizatorom za ich organizację.

Film znajdziecie pod tym LINKIEM

– Był to bardzo aktywny i pracowity rok. Przed państwem wakacje. Życzę zdrowia, spokoju i aktywności. Proszę naładować akumulatory przed nową, trzynastą edycją Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury – mówi Elwira Kozłowska:

– Drodzy słuchacze, chciałem wam bardzo podziękować za waszą aktywność, zarówno osobiście, jak i on-line. Dziękuję za wasze uwagi i spostrzeżenia; za działania, które prowadzicie oraz za inspirowanie nas do działań samorządowych – mówi Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski. – Chciałbym życzyć wam spokoju, wytrwałości i zdrowia. Obyście jak najlepiej wykorzystali wiedzę i umiejętności, które zdobyliście na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Kozienicach – dodaje burmistrz.

– W imieniu Rady Słuchaczy dziękuję za cały ten rok akademicki; za wspaniały program, za troskę o to, by wszystko było na medal. W momencie ogłoszenia pandemii mogliście pozostać w domach, ale wyszliście do nas on-line. Daliście nam ciekawe wykłady i fajne zajęcia; daliście nam wasze serca – dziękuje przewodniczący Rady Słuchaczy UTW Dariusz Szewc.

Zapraszamy do nas: