Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

REGION

Samorząd Mazowsza będzie prowadził Zespół Szkół w Dziekanowie Leśnym

wtorek, 09 czerwca 2020 18:02 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Samorząd Mazowsza przejął od powiatu warszawskiego zachodniego prowadzenie zespołu szkół specjalnych w Dziekanowie Leśnym. Porozumienie w tej sprawie podpisali dziś marszałek Adam Struzik, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz wicestarosta powiatu warszawskiego zachodniego Wojciech Białas i członek zarządu powiatu warszawskiego zachodniego Romuald Reszka.

Zespół Szkół Specjalnych w Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym funkcjonuje przy szpitalu dziecięcym. Utworzony został w 2006 r. przez powiat warszawski zachodni. W ramach zespołu działa specjalna szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi i utworzone w 2019 r. specjalne liceum ogólnokształcące. Szkoła mieści się w kompleksie szpitala, a obie placówki ściśle ze sobą współpracują.

– Dzięki temu, że przy szpitalu działa szkoła, młodzi pacjenci mogą liczyć nie tylko na leczenie i rehabilitację, ale i zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i terapeutyczne oraz opiekę pedagogów. Na miejscu mogą kontynuować naukę rozpoczętą w swojej szkole – mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego. – To będzie już siódma szkoła tego typu prowadzona przez samorząd województwa.

Do szpitala dziecięcego w Dziekanowie Leśnym są przyjmowane dzieci i młodzież z całego kraju. Mogą tam przechodzić proces leczenia i rehabilitacji bez przerywania nauki. Zajęcia odbywają się w salach lekcyjnych wydzielonych w oddziałach, w innych pomieszczeniach na terenie szpitala, szkoły lub przy łóżkach pacjentów.

Podpisane porozumienie umożliwi samorządowi województwa prowadzenie zespołu szkół jako zadanie własne. Pozwoli to na bardziej efektywne gospodarowanie i inwestowanie na terenie szpitala, gdzie znajduje się również szkoła.

Zapraszamy do nas: