Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

REGION

7 mln zł z budżetu Mazowsza na samochody dla strażaków

środa, 10 czerwca 2020 07:45 / Autor: Monika Nowakowska
foto. zdjęcie ilustracyjne
Monika Nowakowska

Samorząd Mazowsza zachęca jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych do składania wniosków o dofinansowanie na zakup wozów strażackich - do podziału jest 7 mln zł.

Zainteresowani powinni się spieszyć - nabór, który rusza już dziś potrwa tylko przez najbliższe siedem dni, od 10 do 17 czerwca.

– Mamy sygnały od strażaków, że nasze wsparcie, to ten brakujący przysłowiowy grosz, którego druhom brakuje do zakupu samochodu. I to grosz niemały, bo nasza dotacja wynosi do 100 tys. zł. Zapraszam do składania wniosków – mówi marszałek Adam Struzik:

Pomoc skierowana jest do gmin, których jednostki OSP uzyskały wsparcie z innych źródeł finansowania. Wsparcie samorządu województwa jest jednym z elementów tzw. montażu finansowego, który pozwala OSP zakupić samochody ratowniczo-gaśnicze. Decyzja zarządu Mazowsza to odpowiedź na osłabione z powodu epidemii budżety gmin i miast.

– Doceniamy zaangażowanie i determinację druhów w pozyskiwaniu środków na zakup wymarzonego samochodu. Wiemy, że szukają wsparcia z różnych źródeł. Chcemy im pomóc, stąd nasza decyzja o dodatkowych 7 mln zł z budżetu województwa – mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski:

Wnioski można składać za pośrednictwem poczty, e-PUAP lub osobiście (liczy się data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie ul. Skoczylasa 4, 03-469 Warszawa lub ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa, z dopiskiem: „Wniosek OSP-samochód") na formularzu wniosku do pobrania.

Ostateczną decyzje o przeznaczeniu środków na ten cel podejmą radni województwa mazowieckiego podczas czerwcowego sejmiku.

Zapraszamy do nas: