Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

REGION

Uszkodzona sieć trakcyjna w Garbatce Letnisko

środa, 10 czerwca 2020 13:11 / Autor: Monika Nowakowska
foto: wikipedia
Monika Nowakowska

Uwaga pasażerowie kolei - ruch kolejowy na trasie Radom – Dęblin jest wstrzymany. Powód? Uszkodzenie sieci trakcyjnej na przejeździe kolejowo-drogowym przy stacji Garbatka Letnisko. Wprowadzono autobusową komunikację zastępczą na odcinku Dęblin ­ Pionki.

Do zdarzenia doszło ok. godziny 8.05. Nieostrożny kierowca samochodu ciężarowego uszkodził sieć trakcyjną na przejeździe kolejowo-drogowym przy stacji Garbatka Letnisko. - Ruch na trasie Radom – Dęblin jest wstrzymany. Na miejsce wysłano służby techniczne, które niezwłocznie przystąpią do naprawy. Uszkodzona jest sieć trakcyjna i słup. Ze wstępnych ustaleń wynika, że naprawa może potrwać do jutra – poinformował Karol Jakubowski z PKP PLK.

Między Radomiem a Dęblinem wprowadzono zmiany w komunikacji. Pociągi PKP Intercity kierowane są na trasę przez Idzikowice i Grodzisk Mazowiecki. Za pociągi Kolei Mazowieckich natomiast uruchomiono autobusową komunikację zastępczą na odcinku Dęblin ­ Pionki. - Pasażerowie na stacjach i przystankach oraz na pokładach pociągów są na bieżąco informowani o zmianach w rozkładzie – dodaje Jakubowski.