Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Radomskie

Podtopienia w powiecie radomskim - najgorzej w gminie Jastrzębia

poniedziałek, 22 czerwca 2020 14:00 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com (gmina Jastrzębia)
Weronika Chochoł

Zalane ulice, podwórka i przepełnione rowy odwadniające - taki jest obraz w gminie Jastrzębia po intensywnych opadach deszczu. Trudna sytuacja również w miejscowościach w gminach Zakrzew oraz Jedlińsk, a także miejscowościach: Zakrzew, Wacyn, Milejowice czy Bielicha.

Najtrudniejsza sytuacja jest w Olszowej i Lesiowie, gdzie przez wodę podmyte i uszkodzone zostały odcinki dróg gminnych. - Oprócz tego wody opadowe podtopiły posesje w samej Jastrzębi, a także miejscowościach: Brody, Bartodzieje, Goryń, Wola Goryńska, Jastrzębia i Kolonia Lesiów - informuje Marcin Genca - rzecznik Starosty Radomskiego.

Na miejscu od rana pracują strażacy z jednostek OSP Jastrzębia, OSP Bartodzieje i OSP Mąkosy Stare, którzy zajmują się głównie wypompowywaniem wody z najbardziej zalanych miejsc.

Przepełnione rowy odwadniające przy drogach i na łąkach są również w gminach Jedlińsk i Zakrzew. Również w gminie Zakrzew pojawiły się czasowe problemy z kanalizacją. Dotyczą one miejscowości Zakrzew, Wacyn, Milejowice czy Bielicha.

Meteorolodzy ostrzegają przed kolejnymi opadami, a także burzami z gradem. - W celu zmniejszenia ewentualnych strat należy - w miarę możliwości - przenieść maszyny, urządzenia czy elementy wyposażenia do wyżej położonych miejsc - mówi Bernadetta Nędzi -  kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Radomiu:

W poniedziałek (22 czerwca) ostrzeżenia 2. stopnia obowiązują dla Radomia oraz powiatów: radomskiego, kozienickiego, białobrzeskiego, grójeckiego, przysuskiego, lipskiego oraz zwoleńskiego. Drugi stopień ostrzeżenia obowiązuje również w powiecie koneckim. IMGW wydał także alert 1. stopnia dla powiatu opoczyńskiego.