Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

Przysucha

Milionowy zastrzyk od rządu na inwestycje dla gmin powiatu przysuskiego

środa, 24 czerwca 2020 14:24 / Autor: Radosław Mizera
foto: stevepb/pixabay
Radosław Mizera

Samorządy gminne i powiatowe będą mogły aplikować o środki na inwestycje. Wnioski będzie można składać od sierpnia. Ale już teraz wiadomo, że gminy w powiecie przysuskim otrzymają po około 500 tysięcy złotych, a samorządy w powiecie radomskim prawie 25 mln złotych.

Wójt Potworowa Marek Klimek mówi, że wiele gmin i powiatów ma problem z wkładem własnym do inwestycji, a środki z tarczy dla samorządów pozwolą na uzyskanie niezbędnych gwarancji dla realizacji zadań inwestycyjnych.

Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, jak remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, a także inne działania podejmowane w naszych małych Ojczyznach. Pieniądze będą przyznawane gminom w formie przelewów na wniosek samorządów. Wysokość przekazanych środków będzie zależeć od wartości planowanych przez gminy i powiaty inwestycji. Pionki będą mogły liczyć na 2,1 mln złotych, Jastrzębia 1,3 mln, Jedlińsk 1,2 mln zł, Skaryszew 1,4 mln zł, Drzewica 500 tys. zł, czy Zakrzew 1,7 mln zł. Gmina Radom będzie mogła się ubiegać o 22 mln złotych, Opoczno 3,4 mln zł.

Z wójtem Potworowa Markiem Klimkiem rozmawiał Radosław Mizera: