Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Śnieżna
Dziś jest: 05 sierpnia 2020

REGION

Burzowo w województwach łódzkim i świętokrzyskim

czwartek, 25 czerwca 2020 08:34 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (6147366)
Weronika Chochoł

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia dotyczące burz z gradem, które mogą dziś wystąpić w kilku województwach, w tym świętokrzyskim i łódzkim. Ostrzeżenia obowiązywać będą do wieczora. 

W województwie świętokrzyskim prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, punktowo możliwe do 40 mm, oraz porywami wiatru do 75 km/h. Miejscami może pojawić się grad.

W województwie łódzkim prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, punktowo możliwe do 40 mm, oraz porywami wiatru do 75 km/h. Miejscami może pojawić się grad.

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Oznaczają one warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zaleca się ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zastrzega, że ostrzeżenia mogą ulec zmianie, mogą zostać ogłoszone kolejne alerty. 

Zapraszamy do nas: