Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

Kozienice

Konkurs o Cudzie nad Wisłą rozstrzygnięty

piątek, 26 czerwca 2020 15:15 / Autor: Kamil Zapora
fot. Muzeum Regionalne w Kozienicach
Kamil Zapora

Muzeum Regionalne w Kozienicach uczciło setną rocznicę bitwy warszawskiej z 1920 roku organizując konkurs historyczny dla młodzieży szkolnej. W czwartek miało miejsce wręczenie nagród z udziałem wiceburmistrz Kozienic.

Muzeum Regionalne w Kozienicach im. prof. T. Mikockiego włączyło się w obchody setnej rocznicy bitwy warszawskiej poprzez przeprowadzenie konkursu o wojnie polsko-bolszewickiej, adresowanego do uczniów szkół podstawowych gminy Kozienice.

Nadesłano 34 prace w tym 14 prezentacji i 20 prac plastycznych, w dwóch kategoriach wiekowych. Zwycięzcom przyznane zostały cenne nagrody. W konkursie wzięła udział stosunkowo liczna grupa uczniów. Czas poświęcony na prace konkursowe był swoistym hołdem złożonym tym, którzy ginęli z bronią w ręku za swoją ojczyznę.

- Był to konkurs inny niż wszystkie, ponieważ był realizowany w całości online – wyjaśnia Grzegorz Kocyk z muzeum w Kozienicach. - Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, które będą pomocne w nauce zdalnej – dodał:

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów przez wiceburmistrz Kozienic Dorotę Stępień, z udziałem dyrektora wydziału edukacji urzędu miejskiego oraz dyrektora Muzeum Krzysztofa Reczka miało miejsce w czwartek przed siedzibą muzeum.

Zapraszamy do nas: