Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: 04 lipca 2020

REGION

Zmarła 58-letnia kobieta. Bilans koronawirusa w subregionie radomskim i powiecie opoczyńskim

piątek, 26 czerwca 2020 16:17 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (fernandozhiminaicela)
Weronika Chochoł

25 nowych przypadków, 1 zgon i 16 ozdrowieńców - publikujemy piątkowy bilans koronawirusa w subregionie radomskim.

O 16 nowych przypadkach koronawirusa informuje Powiatowa stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu. Cztery nowe zakażenia odnotował również sanepid w Kozienicach. Nowe przypadki również w Grójcu lub powiecie grójeckim (3), Lipsku lub powiecie lipskim (1) i Przysusze lub powiecie przysuskim (1). Sanepid w Radomiu informuje również o jednym zgonie. Kolejną - 66 już - ofiarą koronawirusa jest 58-letnia kobieta bez chorób współistniejących. Jednocześnie stacja podkreśla, że data wykazania zgonów w raporcie przedstawiającym sytuację epidemiologiczną nie jest równoważna z datą śmierci wykazanej osoby.

Z powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych płyną również pozytywne informacje. W sumie w ciągu ostatniej doby koronawirusa pokonało 16 osób. 8 osób wyzdrowiało w Kozienicach lub powiecie kozienickim, 6 w Radomiu lub powiecie radomskim i po jednej w Białobrzegach lub powiecie białobrzeskim oraz w Przysusze lub powiecie przysuskim.

W powiecie opoczyńskim w ciągu ostatniej doby odnotowano 3 nowe zakażenia. W sumie zachorowały już 404 osoby. 147 jest aktywnie chorych, 234 osoby pokonały COVID-19, a 23 osoby zmarły w wyniku zakażenia.

Wciąż czekamy na aktualne dane z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Końskich. W środę, 24 czerwca na terenie powiatu koneckiego od początku wystąpienia epidemii odnotowano 24 przypadki koronawirusa. 41 osób poddanych było kwarantannie - wzrost o 20 osób.

Radom i powiat radomski

W kwarantannie domowej na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest 876 osób, z czego 10 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Izolacją domową objętych jest 115 osób, w izolatorium przebywa 13 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 301 osób, z czego jedna pod nadzór trafiła w ciągu ostatniej doby. W szpitalu z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID19 przebywa 91 osób, z czego 5 do szpitala trafiło w ciągu ostatniej doby. Radomski sanepid informuje o 66 zgonach 91 w ciągu ostatniej doby) i 260 ozdrowieńcach (6 w ciągu ostatniej doby). W sumie potwierdzonych zostało 1013 przypadków koronawirusa (16 w ciągu ostatniej doby).

Powiat kozienicki:

W kwarantannie domowej na podstawie decyzji inspektora sanitarnego przebywa w sumie 470 osób. Izolacją domową objętych jest 29 osób, z czego 3 do izolacji trafiły w ciągu ostatniej doby. Nikt nie przebywa w izolatorium, natomiast nadzorem epidemiologicznym objętych jest 28 osób, 1 pod nadzór trafiła w ciągu ostatniej doby. Z powodu zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest 11 osób, z czego jedna do szpitala trafiła w ciągu ostatniej doby. Kozienicki sanepid informuje o 8 zgonach i 54 ozdrowieńcach (3 w ostatniej dobie). W sumie potwierdzone zostały 102 przypadki koronawirusa (4 w ostatniej dobie).

Powiat białobrzeski:

Kwarantanną domową objętych jest 839 osób, z czego 29 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Izolacją domową objętych jest 14 osób, w izolatorium przebywa 1 osoba, a nadzorem epidemiologicznym objęte są 2 osoby. Nikt nie przebywa w szpitalu w związku z COVID-19. Białobrzeski sanepid informuje o 182 ozdrowieńcach (1 w ostatniej dobie) i 11 zgonach. W sumie potwierdzonych zostało 213 przypadków koronawirusa.

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową objęte są 5362 osoby. W izolacji domowej, jak również w izolatorium przebywa 8 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 88 osób. Z powodu zakażenia lub podejrzenia zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywa 5 osób. Grójecki sanepid informuje o 31 zgonach i 250 ozdrowieńcach. W sumie potwierdzonych zostało 337 przypadków koronawirusa (3 w ostatniej dobie).

Powiat zwoleński:

W kwarantannie przebywa 311 osób, z czego 4 do kwarantanny trafiły w ciągu ostatniej doby. Izolacją domową objętych jest 10 osób, a w izolatorium przebywają 3 osoby. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 3 osoby, z czego jedna od nadzór trafiła w ciągu ostatniej doby. W szpitalu z powodu podejrzenia lub zakażenia koronawirusem przebywają 4 osoby. Zwoleński sanepid informuje o 3 zgonach i 36 ozdrowieńcach. W sumie potwierdzonych zostało 57 przypadków koronawirusa.

Powiat lipski:

W kwarantannie przebywa 106 osób, z czego 1 do kwarantanny trafiła w ciągu ostatniej doby. W izolacji domowej przebywa 16 osób, z czego 1 do izolacji trafiła w ciągu ostatniej doby. Nikt nie przebywa w izolatorium ani nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia lub potwierdzenia COVID-19 w szpitalu przebywają 4 osoby. Lipski sanepid informuje o 2 zgonach i 12 ozdrowieńcach. W sumie potwierdzone zostały 34 przypadki koronawirusa (1 w ostatniej dobie).

Powiat szydłowiecki:

W kwarantannie przebywa 98 osób, z czego 14 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. W izolacji domowej przebywa 13 osób, natomiast nikt nie przebywa w izolatorium. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 2 osoby. Jedna osoba przebywa w szpitalu z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19. Szydłowiecki sanepid informuje o 5 zgonach i 41 ozdrowieńcach. W sumie potwierdzonych zostało 61 przypadków koronawirusa.

Powiat przysuski:

W kwarantannie domowej przebywa 255 osób, z czego 21 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. W izolacji domowej przebywają 52 osoby z czego jedna do izolacji trafiła w ciągu ostatniej doby. Nikt nie przebywa w izolatorium. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 4 osoby - wszystkie pod nadzór trafiły w ciągu ostatniej doby. Z powodu zakażenia lub podejrzenia COVID-19 w szpitalu przebywają 3 osoby. Przysuski sanepid informuje o 3 zgonach i 16 ozdrowieńcach (1 w ostatniej dobie). W sumie potwierdzono 77 przypadków koronawirusa (1 w ostatniej dobie). 

Zapraszamy do nas: