Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

Radomskie

Miliony na kanalizację dla gminy Jedlnia-Letnisko

czwartek, 02 lipca 2020 14:20 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

4 miliony dofinansowania z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego trafi do gminy Jedlnia-Letnisko na budowę kanalizacji. Dzięki marszałkowskiemu wsparciu kanalizacja zbudowana zostanie we Wrzosowie i Antoniówce. W sumie, w gminie utworzonych zostanie 150 km kanalizacji. 

Gmina Jedlnia-Letnisko uzyskała 60 procent, czyli najwyższą możliwą kwotę dofinansowania do inwestycji oferowaną przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. W sumie w gminie Jedlnia-Letnisko potrzeba jeszcze 150 kilometrów kanalizacji. Kilkadziesiąt kilometrów jest już wykonane. Podpisane są także kolejne umowy na realizację inwestycji opiewające na kilkanaście milionów złotych. Dofinansowanie z marszałkowskich środków przeznaczone zostanie na wykonanie kanalizacji w Antoniówce i we Wrzosowie. - Czekamy na aktualizacje kosztorysu inwestorskiego i będziemy przystępować do ogłoszenia przetargu - mówi wójt gminy Jedlnia-Letniska: 

Szacunkowy koszt skanalizowania całej gminy to około 50 milionów złotych. - Będziemy w dalszym ciągu podejmować wspólne starania, żeby szukać finansowania na realizację tych 150 kilometrów - zapewnia wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski: 

Bez kanalizacji pozostaje obecnie 50 procent gminy. 

Zapraszamy do nas: