Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

Radomskie

Ochotnicy z Jedlni-Letniska wyposażeni w środki ochrony osobistej

piątek, 03 lipca 2020 10:53 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Kombinezony, maseczki, hełmy czy kombinezony - jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlni-Letnisku doposażona w środki ochrony osobistej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Podczas spotkania padła również deklaracja o dofinansowaniu z marszałkowskich pieniędzy wozu bojowego dla ochotników. 

W OSP Jedlnia-Letnisko działa ponad pięćdziesięciu ochotników, którzy średnio wzywani są w ciągu roku 130 razy. W czasie epidemii ochrona osobista przed zakażeniem to warunek bezpiecznej pomocy. Dlatego tym bardziej ochotników cieszy otrzymany sprzęt. - Każdy ratownik, jeśli czuje się bezpiecznie, jego efektywność działania jest dużo lepsza.Jeździmy do różnych działań, do różnych osób - musimy być zabezpieczeni - mówi Tomasz Siczek - prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlni-Letnisku: 

W ostatnim czasie strażacy mają storo pracy w związku z epidemią. Dostarczają pakiety żywnościowe, angażowali się również w organizację wyborów korespondencyjnych na terenie gminy. Ochotnicy są wyposażeni w środki ochrony osobistej, teraz czekają na nowy wóz bojowy. Koszt zakupu to około 850 tysięcy złotych, strażacy otrzymali zapewnienie, że pomocy w sfinansowaniu wozu udzieli również samorząd województwa mazowieckiego. - Będzie to wóz nowoczesny, spełniający wszystkie wymogi i zastąpi wysłużonego już Jelcza - mówi Piotr Leśnowolski - wójt gminy Jedlnia Letnisko: 

Podobne pakiety środków ochrony otrzymały wszystkie jednostki OSP z województwa mazowieckiego wpisane do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. - Samorząd województwa mazowieckiego wspiera strażaków-ochotników od początku funkcjonowania - podkreśla Rafał Rajkowski - wicemarszałek województwa mazowieckiego: 

W gminie Jedlnia-Letnisko działają dwie jednostki OSP: w Jedlni-Letnisku i w Słupicy.  

Zapraszamy do nas: