Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

Kozienice

Letni wypoczynek w Kozienicach. Jak spędzić wakacje w mieście?

piątek, 03 lipca 2020 11:44 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Wkraczamy w drugi tydzień wakacji, dlatego mamy dla was garść propozycji na atrakcyjne spędzenie czasu w Kozienicach.

Aktywne wakacje z KCRiS

Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu zachęca do spędzenia wakacji na sportowo. Do wyboru są zajęcia biegowe, pływackie, gra w tenisa, nordic walking i szereg innych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. - Wydaję mi się, że program, który co roku przygotowujemy jest atrakcyjny dla mieszkańców miasta i przyjezdnych, ponieważ zawsze cieszy się dużym zainteresowanie – mówi Marcin Zmitrowicz, dyrektor KCRiS:

Warto pamiętać, że KCRiS prowadzi również ośrodek wypoczynkowy nad Jeziorem Kozienickim. Więcej o nim przeczytacie i posłuchacie TU

To właśnie nad Jeziorem Kozienickim, w każdy piątek wieczorem, będziemy mogli posłuchać przepięknej muzyki na żywo. 10 lipca rusza koncertowe Lato nad Jeziorem. - W obiektach zamkniętych nie można teraz organizować koncertów, więc nasza inicjatywa idealnie wpisuje się obecną sytuację – podkreśla Marcin Zmitrowicz:

Szczegóły dotyczące Wakacji z KCRiS znajdziecie na kcris.pl

Lato ze sztuką

Spędzając wakacje w Kozienicach, na pewno warto zajrzeć do Muzeum Regionalnego, gdzie lepiej poznamy miasto i jego historię. - Mamy do zaproponowanie dwie wystawy stałe dobrze ilustrujące nasze korzenie etniczne. Są one poświęcone sztuce ludowej i bartnictwu w Puszczy Kozienickiej – wyjaśnia Krzysztof Reczek, dyrektor muzeum:

Ponadto w czasie wakacji w Muzeum odnajdziemy czasowe wystawy malarskie.

Lato z kulturą

Jak zwykle bogatą ofertę dla dzieci i młodzieży przygotował Kozienicki Dom Kultury. Tegoroczna akcja „Lato w mieście – wakacje 2020 z KDK” potrwa do 27 sierpnia. W tym czasie, na dzieci i młodzież, czekały będą ciekawe zajęcia. W sumie, w ofercie znalazły się 33 warsztaty o zróżnicowanej tematyce. - Każdego roku nasi instruktorzy przygotowują ofertę tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie – mówi Elwira Kozłowska, dyrektor KDK:

Na liście zajęć znajdziemy m.in. różnego rodzaju zajęcia ruchowe: jogę, warsztaty fitness dla dzieci, taneczne: modern jazz, breakdance, hip-hop, a także warsztaty z tańca nowoczesnego i disco dance, tańca klasycznego czy zajęcia dla mam z dziećmi.

Jak zawsze, czekają też zróżnicowane zajęcia plastyczne, podczas których powstaną wyjątkowe, indywidualne pamiątki z wakacji: łapacze snów, bransoletki, makramy czy rysunki.

W ofercie znajdziemy również warsztaty dziennikarskie, aktorskie, wokalne czy naukę gry na instrumentach – pianinie, gitarze i ukulele.

Ciekawym doświadczeniem powinny być również warsztaty z drukarką 3D czy wizyta w mobilnym planetarium. To niepowtarzalna okazja do eksploracji kosmosu bez wychodzenia z sali zajęciowej.

Wakacje również w kinie

Letnią ofertę Kozienickiego Domu Kultury uzupełniają specjale seanse kinowe pod hasłem „Filmowe środy w Kinie KDK”. Począwszy od 8 lipca, w każdą środę, o godz. 11.00 wyświetlane będą przebojowe filmy familijne. W sumie zobaczymy osiem ciekawych produkcji, a wśród nich m.in. adaptację kultowej gry wideo – „Sonic. Szybki jak błyskawica” czy przygody popularnego bohatera książek „Wikinga Tappiego”.

Na wszystkie te seanse obowiązują specjalne ceny biletów (10 zł). Szczegółowe informacje na temat repertuaru zawsze można znaleźć na stronie www.kinokozienice.pl

Zapraszamy do nas: