Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

Kozienice

Ginekologia w Kozienicach znów nieczynna

piątek, 03 lipca 2020 13:35 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W związku z przebywaniem pracowników na kwarantannie, oddział ginekologiczno-położniczy w kozienickim szpitalu został zamknięty do odwołania. W ograniczonym zakresie pracują również wewnętrzny i SOR.

Dzisiaj wstrzymano przyjęcia do Oddziału Ginekologiczno – Położniczego do czasu powrotu z kwarantanny pracowników. Jak informuje dyrekcja szpitala, po wydaniu pozytywnej decyzji sanepidu, w trybie natychmiastowym wznowione zostaną przyjęcia do oddziału.

Od poniedziałku 29 czerwca wznowiono przyjęcia do Oddziałów: Wewnętrznego z Pododdziałem Kardiologii, Neurologii oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Jednak z powodu dużej absencji pracowników medycznych (izolacje, kwarantanna, zwolnienia lekarskie) oddziały te funkcjonują w ograniczonym zakresie. Obecna sytuacja kadrowa pozwala na przyjęcie tylko połowy pacjentów.Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności w szpitalu realizowane są obecnie świadczenia w oddziałach: urologii, traumatologii i ortopedii, chirurgii ogólnej, pediatrii, anestezjologii i intensywnej terapii, otolaryngologii, chorób zakaźnych.

Z powodu wykrycia na początku czerwca 2020 roku zakażenia COVID-19 wśród personelu medycznego Pracownia Radiologii i USG obecnie pracuje tylko na potrzeby oddziałów szpitalnych, nie wykonuje się jeszcze badań ambulatoryjnych dla wszystkich chętnych pacjentów. 2/3 pracowników Pracowni Radiologii i USG nie może udzielać świadczeń zdrowotnych z powodu absencji (izolacja, kwarantanna, zwolnienia lekarskie).

Zapraszamy do nas: