Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

REGION

[AKTUALIZACJA] Nowe przypadki w powiecie opoczyńskim, ozdrowieńcy w przysuskim

niedziela, 05 lipca 2020 15:50 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (shazzadul_alam)
Weronika Chochoł

4 ozdrowieńców, 2 nowe przypadki i 0 zgonów - tak prezentuje się niedzielny bilans koronawirusa dla subregionu radomskiego.

W ciągu ostatniej doby potwierdzono 2 nowe przypadki koronawirusa poinformowała o nich Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu. Są również ozdrowieńcy - 4 osoby pokonały COVID-19, wszystkie pochodzą z Przysuchy lub powiatu przysuskiego. 

W powiecie opoczyńskim w ciągu ostatniej doby potwierdzono 14 nowych zakażeń COVID-19. W ostatniej dobie z powodu koronawirusa zmarła jedna osoba. Na terenie powiatu aktywnie chorych jest 114 osób, 303 pokonały chorobę, a 27 zmarło. W sumie w powiecie opoczyńskim odnotowano 444 przypadki koronawirusa.

Czekamy na aktualne dane z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Końskich. W sobotę, 4 lipca w kwarantannie przebywały 33 osoby, nikt nie był objęty nadzorem epidemiologicznym. W domowej izolacji przebywało 5 osob, natomiast nikt nie był hospitalizowanych. Konecki sanepid informował o 22 ozdrowieńcach i 1 zgonie. W sumie potwierdzonych zostało 28 przypadków koronawirusa.

Bilans koronawirusa dla poszczególnych powiatów (stan na niedzielę, 5 lipca):

Radom i powiat radomski: 

W kwarantannie domowej przebywa 578 osób, z czego 6 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Izolacją domową objętych jest 78 osób, w izolatorium przebywa 8 osób, a nadzorem epidemiologicznym objętych jest 260 osób (10 w ostatniej dobie). Z powodu podejrzenia lub zakażenia koronawirusem w szpitalu przebywa 78 osób, z czego 11 do szpitala trafiło w ciągu ostatniej doby. Radomski sanepid informuje o 72 zgonach i 293 ozdrowieńcach. W sumie potwierdzone zostały 1084 przypadki koronawirusa (2 w ostatniej dobie).

Powiat kozienicki: 

W kwarantannie domowej przebywa 597 osób, z czego 42 do kwarantanny trafiły w ciągu ostatniej doby. Izolacją domową objętych jest 11 osób. Nikt nie przebywa w izolatorium ani w szpitalu. Również nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Białobrzeski sanepid informuje o 186 ozdrowieńcach i 12 zgonach. W sumie potwierdzono 214 przypadków koronawirusa.

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową objętych jest 2841 osób, z czego 243 do kwarantanny trafiły w ciągu ostatniej doby. W izolacji domowej przebywa 9 osób, a 8 osób w izolatorium. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 45 osób. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywa 5 osób. Grójecki sanepid informuje o 31 zgonach i 257 ozdrowieńcach. W sumie potwierdzonych zostało 340 przypadków koronawirusa.

Powiat zwoleński:

Kwarantanną domową objętych jest 48 osób. W izolacji domowej przebywa 8 osób, a w izolatorium - 3. Nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywa 1 osoba. Zwoleński sanepid informuje o 3 zgonach o 40 ozdrowieńcach. W sumie potwierdzonych zostało 58 przypadków koronawirusa.

Powiat lipski:

W kwarantannie domowej przebywają 64 osoby, z czego 6 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Izolacją domową objęte są 22 osoby. Nikt nie przebywa w izolatorium ani nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywają 3 osoby. Lipski sanepid informuje o 5 zgonach i 15 ozdrowieńcach. W sumie potwierdzonych zostało 45 przypadków koronawirusa.

Powiat szydłowiecki:

W kwarantannie domowej przebywa 75 osób, z czego 2 do kwarantanny trafiły w ostatniej dobie. W izolacji domowej przebywa 19 osób. Nikt nie jest objęty pobytem w izolatorium, natomiast pod nadzorem epidemiologicznym znajdują się 3 osoby. Z powodu podejrzenia lub zakażenia w szpitalu przebywa 1 osoba. Szydłowiecki sanepid informuje o 5 zgonach i 44 ozdrowieńcach. W sumie potwierdzonych zostało 70 przypadków.

Powiat przysuski:

Kwarantanną domową objętych jest 200 osób, z czego 4 do kwarantanny trafiły w ciągu ostatniej doby. W izolacji domowej przebywają 43 osoby, natomiast nikt nie przebywa w izolatorium. Nadzorem epidemiologicznym objęte są dwie osoby. Z powodu podejrzenia lub zakażenia w szpitalu przebywają 4 osoby. Przysuski sanepid informuje o 3 zgonach i 38 ozdrowieńcach (4 w ostatniej dobie). W sumie potwierdzonych zostało 91 przypadków koronawirusa.

Zapraszamy do nas: