Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

Końskie

O modelu równego rozwoju kraju mówił w Końskich Andrzej Duda

poniedziałek, 06 lipca 2020 23:47 / Autor: Marcin Prejs
Źródło: TVP
Marcin Prejs

W hali sportowej w Końskich zakończyła się debata prezydencka organizowana przez TVP. Na pytania odpowiadał Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda mówił o programach socjalnych wprowadzonych przez rządzących, udogodnieniach dla młodych ludzi, które powinny skłonić ich do pozostania w kraju. Wśród pytań zadawanych przez mieszkańców i internautów znalazły się też te dotyczące wolności słowa oraz eutanazji. Podkreślił, że dopóki będzie prezydentem nigdy nie zgodzi się, żeby dopuszczona była eutanazja. – To od strony moralnej niedozwolone – mówił. Przypomniał także swoje stanowisko dotyczące wychowania dzieci. Podkreślił, że wszelkie związki jednopłciowe będą wyłączone z możliwości adoptowania dziecka.

Waldemar Jedynak z Końskich pytał prezydenta o to, czy programy socjalne wprowadzone przez rządzących będą zachowane. Andrzej Duda zapewnił, że trwanie takich programów jak 500 plus, 300 plus czy 13, emerytura uważa za kwestię honoru dla siebie.

Andrzej Panek z Końskich pytał z kolei o to, w jaki sposób powinien być stymulowany rozwój takich miast jak Końskie? Prezydent mówił, że jest zwolennikiem równego rozwoju kraju. Stąd z jednej strony duże inwestycje takie jak budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, z drugiej inwestycje kierowane do mieszkańców takich miast jak właśnie Końskie. Wspierać je mają pieniądze z utworzonego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Prezydent mówił również o podpisanej w Końskich ustawie Kolej plus, dzięki której w całym kraju realizowane będą ważne dla mieszkańców inwestycje w infrastrukturę kolejową. Skorzystają na tym także Końskie, gdzie ma być przebudowana kolejowa linia 25. Dzięki tej inwestycji konecczanie będą mogli dojechać do Warszawy w 1 godzinę i 5 minut.

Zapytany o koniec pandemii koronawirusa przyznał, że jest przeciwnikiem obowiązkowych szczepień. Kiedy więc powstanie szczepionka przeciwko wirusowi, nie będzie zwolennikiem obowiązkowego szczepienia. Powinni być zaszczepieni tylko ci, którzy chcą. W pierwszej kolejności będą mieli możliwość skorzystania z niej seniorzy.

Debata przeprowadzona została w hali sportowej przy ul. Stoińskiego. Stąd prezydent udał się na skwer przy kolegiacie, gdzie spotkał się z mieszkańcami regionu. Do Końskich nie przyjechał Rafał Trzaskowski, który niemal w tym samym czasie wziął udział w debacie zorganizowanej w Lesznie.

Zapraszamy do nas: