Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

Opoczno

Remtrak inwestuje w przyszłe kadry

wtorek, 07 lipca 2020 09:28 / Autor: Marcin Prejs
fot. Starostwo Powiatowe w Opocznie
Marcin Prejs

Na terenie zakładu Remtrak w Idzikowicach podpisane zostały umowy ze szkołami z terenu powiatu opoczyńskiego o współpracy w zakresie edukacji przyszłych pracowników. Była również okazja do obejrzenia postępów prac przy trzecim etapie rozbudowy zakładu.

Uroczyste umowy stypendialne podpisane zostały z Zespołem Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie i Zespołem Szkół Powiatowych w Drzewicy. Z dyrektorami placówek podpisał je Zbigniew Ciemny, prezes PKP Intercity Remtrak. Wyjaśnił, że w ten sposób firma stara się od kilku lat przekonywać przyszłych pracowników, że warto u nich pracować. A dzięki rozbudowie zakładu pracowników w PKP Intercity Remtrak ciągle przybywa. Mówił o tym Janusz Kowalski, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. – W 2014 r. w spółce PKP Intercity Remtrak pracowało 145 pracowników. Dzisiaj jest tych pracowników 650, a docelowo spółka zamierza zatrudniać nawet 1300 pracowników – mówił. Starosta opoczyński Marcin Baranowski wyjaśniał, że nowe miejsca pracy stanowią stabilizację dla społeczeństwa, a inwestycja w Idzikowicach to olbrzymia duma dla powiatu.

Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity podkreślał, że w 2015 spółka przewoziła 30 mln pasażerów, w 2019 prawie 50 mln. – To dzięki właśnie takim decyzjom jak rozwój w dziedzinie taboru – mówił. Poseł Robert Telus przypomniał historię zakładu, który przed laty chylił się ku upadkowi, jednak dzięki prowadzonym tu inwestycjom ponownie stał się ważnym punktem na kolejowej mapie Polski. Wicestarosta Maria Barbara Chomicz wspomniała o potrzebie utworzenia szkoły resortowej w powiecie opoczyńskim, która mogłaby kształcić uczniów w kierunkach kolejowych. Jak wyjaśniła dotychczas region opoczyński kojarzony był głównie z płytkami ceramicznymi, teraz może być także z koleją.

Zapraszamy do nas: