Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

REGION

Rusza budowa obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego na DK9

wtorek, 07 lipca 2020 16:31 / Autor: Weronika Chochoł
GDDKiA Kielce
Weronika Chochoł

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk na konferencji prasowej w Ostrowcu poinformował dzisiaj, że w tym tygodniu zostanie podpisana umowa na budowę obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu drogi krajowej nr 9, która zostanie zrealizowana do końca 2023 roku.

Minister Adamczyk przypomniał, że mieszkańcy i kierowcy czekają na obwodnicę od 30 lat. W 2015 roku średnie natężenie ruchu przekraczało 23 tysiące pojazdów na dobę, które powodowały hałas i korki na miejskich ulicach Ostrowca.

- Budowa tej obwodnicy przyczyni się do rozwoju ekonomicznego, przyśpieszenia gospodarczego, jakie będzie na pewno udziałem województwa świętokrzyskiego" – dodał Adamczyk.

Inwestycja planowana jest do realizacji w systemie "Projektuj i buduj" i powstanie w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych.

W ramach zadania planowane jest zaprojektowanie i wybudowanie odcinka drogi jednojezdniowej o długości około 2,7 km. Przebiegała będzie ona nowym śladem od węzła na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755 do ulicy Opatowskiej w ciągu istniejącej drogi krajowej nr 9 stanowiącej wylot z Ostrowca w kierunku Opatowa i Rzeszowa. W ramach inwestycji planowana jest m.in. korekta części węzła, budowa wiaduktu nad drogą powiatową, budowa dwóch mostów oraz ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu drogi krajowej nr 9 w istniejącą trasę.

Dyrektor kieleckiego oddziału GDDKiA Krzysztof Strzelczyk zapowiedział podczas konferencji, że w najbliższych dwóch, trzech tygodniach Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uruchomi postępowanie w sprawie budowy obwodnicy Starachowic.

Zapraszamy do nas: