Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Śnieżna
Dziś jest: 05 sierpnia 2020

REGION

Koronawirus: 20 nowych przypadków COVID-19 w regionie. 13 ozdrowieńców

wtorek, 07 lipca 2020 19:09 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto:pixabay/ fernandozhiminaicela
Elżbieta Warchoł

W ostatniej dobie do zdrowia w regionie radomskim wróciło kolejnych 9 osób. To mieszkańcy powiatów: kozienickiego, lipskiego, przysuskiego i szydłowieckiego.

Przedstawiamy dane dotyczące epidemii koronawirusa na podstawie komunikatów powiatowych stacji sanitarno - epidemiologicznych w regionie radomskim z 7 lipca 2020 roku:  

Radom i powiat radomski:

W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono obecność koronawirusa u czterech osób, wyzdrowiało czterech pacjentów, czterech kolejnych pacjentów zostało przyjętych na oddział zakaźny szpitala jednoimiennego, cztery osoby objęto nadzorem epidemiologicznym, jedna osoba objęta izolacją domową. W związku z potencjalną możliwością zakażenia się 53 osoby zostały objęte kwarantanną urzędową. Jeden mężczyzna w wieku 75 lat zmarł z powodu koronawirusa. W sumie w Radomiu i powiecie radomskim obecnie przebywa 577 osób w kwarantannie, 241 jest objętych nadzorem epidemiologicznym, 91 osób jest w izolacji domowej, 69 przebywa w szpitalach jednoimiennych z powodu zakażenia COVID-19.

Powiat białobrzeski:

Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową wynosi 583 osoby, w ciągu doby przybyło 52. Objętych izolacją domową jest 10 osób i liczba ta w ciągu doby nie zmieniła się. Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim wynosi 214 i nie zmieniła się. Łącznie wyzdrowiało 187 osób, 12 do tej pory zmarło z powodu COVID-19.

Powiat grójecki:

Aktualnie objętych kwarantanną domową jest 2661 osób, w ciągu doby przybyło 133 osoby. Na liczbę osób przebywających w kwarantannie domowej składa się:-- kwarantanna na podstawie decyzji Straży Granicznej (przede wszystkim osoby przekraczające granicę w celu podjęcia pracy sezonowej w rolnictwie na terenie powiatu) - 2634 osób,-- kwarantanna na podstawie decyzji Inspekcji Sanitarnej - 27 osób. Izolacją domową jest objętych 11 osób, odnotowano wzrost o 2 osoby. Dwie osoby przebywają nadal w izolatorium, 25 jest objętych nadzorem epidemiologicznym. W szpitalu przebywa 5 osób, u jednej osoby w ostatniej dobie potwierdzono zakażenie wirusem, co daje ogółem 341 przypadków. 31 osób dotychczas zmarło z powodu COVID-19, 264 wyzdrowiały.

Powiat konecki:

Sanepid konecki informuje, że ostatniej doby jedynie o 1 osobę wzrosła liczba na kwarantannie domowej, 3 osoby zostały objęte nadzorem epidemiologicznym, zaś pozostałe dane pozostają na tym samym poziomie co w poniedziałek. Od wybuchu epidemii zachorowało na Covid-19 29 osób, 23 pacjentów ozdrowiało, 1 osoba zmarła wskutek zakażenia koronawirusem.

Powiat kozienicki:

244 osoby są objęte kwarantanną. W izolacji domowej przebywa 31 osób, a w izolatorium 1. Nadzorem epidemiologicznym jest objętych 5 osób, 6 przebywa w szpitalach, to wzrost o jedną osobę. U jednej osoby odnotowano wynik dodatni, co w sumie daje 118 przypadków. Ogółem 8 osób zmarło z powodu COVID-19, do zdrowia wróciły 72 osoby, w ostatniej dobie dwie kolejne.

Powiat lipski:

Objętych kwarantanną domową są 64 osoby, w izolacji domowej przebywa 21 osób, 1 w izolatorium. Aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym są 2 osoby, w ciągu doby przybyły 2. Trzy osoby przebywają w szpitalu, w ostatniej dobie nie odnotowano nowych przypadków z wynikiem dodatnim, ogółem jest ich 45. Ogółem zmarło 5 osób, do zdrowia wróciło 16, w ostatniej dobie jedna osoba.

Powiat opoczyński:

Dobowy wzrost liczby zakażeń wród mieszkańców ziemi opoczyńskiej wynosi 12 osób. Jedna osoba zmarła, tym samym ilość osób zmarłych zakażonych wirusem wynosi 28. Obecnie 114 osób jest zakażonych koronawirusem (gmina Opoczno - 35, Drzewica - 33, Sławno - 20), Dotąd 315 osób przechorowało koronawirusa.

Powiat przysuski:

Aktualnie objętych kwarantanną domową jest 196 osób, w ostatniej dobie przybyło 16, izolacją domową są objęte 42 osoby, przybyła jedna. 8 osób jest od wczoraj objętych nadzorem epidemiologicznym. Dwie osoby przebywają w szpitalu, 95 wynosi liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim. W ostatniej dobie potwierdzono jeden przypadek. Ogółem zmarły trzy osoby, 44 wyzdrowiało, w ostatniej dobie dwie kolejne.

Powiat szydłowiecki:

Liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową wynosi 74 i zmniejszyła się w ostatniej dobie o 4. Izolacją domową jest objętych 15 osób, to mniej o 4 w ostatniej dobie. 3 osoby są objęte nadzorem epidemiologicznym, w szpitalu przebywa jedna osoba. U 70 osób potwierdzono laboratoryjnie wyniki dodatni. Ogółem zmarło 5 osób z powodu koronawirusa, wyzdrowiało 49 osób. W ostatniej dobie 4 kolejne.

Powiat zwoleński:

W ciągu doby 4 kolejne osoby zostały objęte kwarantanną domową, łącznie to 34 osoby, 6 osób jest objętych izolacją domową, w izolatorium przebywają 3 osoby, w szpitalu przebywają także 3 osoby. Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim wynosi 58 osób, 3 osoby ogółem zmarły z powodu COVID-19, a 42 wyzdrowiały.

Zapraszamy do nas: