Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Śnieżna
Dziś jest: 05 sierpnia 2020

REGION

Uwaga rolnicy! 10 lipca ostatnim dniem na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie!

środa, 08 lipca 2020 13:31 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot AdobeStock
Magdalena Gliszczyńska

Dobiega końca tegoroczna kampania składania wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe z PROW. 10 lipca jest ostatnim możliwym dniem na ich złożenie. Tego dnia przyjmujące dokumenty biura powiatowe ARiMR będą otwarte do godz. 19:00.

Jak informuje ARiMR zostało zaledwie kilka dni na złożenie wniosku w przedłużonej kampanii dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2020 rok. Najbliższy piątek, 10 lipca, jest ostatnim możliwym dniem na złożenie dokumentów. W tym dniu godziny pracy biur powiatowych w całym kraju zostaną wydłużone. Biura będą otwarte do godz. 19.00.

Wnioski można składać zarówno przez aplikację eWniosekPlus, jak i w wersji papierowej. Można je również złożyć poprzez platformę ePUAP, przesłać pocztą tradycyjną lub pozostawić w udostępnionej wrzutni na dokumenty.

Do 7 lipca Agencja zarejestrowała ponad 1,3 mln wniosków.

Biuro powiatowe ARiMR w Opocznie przyjęło już 6487 wniosków. To zdecydowana większość, jakie trafią tu w tym roku. W ubiegłym rolnicy złożyli 6529 wniosków. Powiatowe biuro w Końskich także przyjęło już większość wniosków. Ma ich 3320. W ubiegłym roku do ARiMR w Końskich trafiło 3350 wniosków.

Jeśli chodzi o powiat kozienicki do biura ARiMR wpłynęło 4940 wniosków – poinformował Zbigniew Sitkowski kierownik biura powiatowego ARiMR, wymienia też, na jaki cel rolnicy chcą otrzymać dopłaty

Zapraszamy do nas: