Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jankowice
Dziś jest: Środa, 29 września 2021

Szydłowiec

Morawiecki: Ponad 5 milionów złotych na drogi ziemi szydłowieckiej

środa, 08 lipca 2020 16:16 / Autor: Weronika Chochoł
fot. premier.gov.pl
Weronika Chochoł

Fundusz Dróg Samorządowych i rozwój sieci dróg lokalnych jest kluczowym elementem realizowanego przez rząd planu gospodarczego - podkreślił dzisiaj po południu w Szydłowcu premier Mateusz Morawiecki.

Radom szczepienia

Na budowie ulicy Podgórze szef rządu i minister infrastrukturzy, Andrzej Adamczyk zorganizowali briefing prasowy, na którym podkreślili, że rozwój dróg lokalnych gminnych i powiatowych, pozwala doprowadzić ruch, transport, turystów i przedsiębiorców do mniejszych miejscowości takich jak Szydłowiec.

Premier podkreślił, że jest to "kluczowy element planu gospodarczego", który jest realizowany przez jego rząd. Wskazał na prowadzenie nowych przedsięwzięć, inwestycji w każdej gminie i powiecie.

Zdaniem premiera, rozbudowa dróg lokalnych pozwala wyrównywać szanse i "być kołem zamachowym w mniejszych ośrodkach". Według niego, dzięki prowadzonym inwestycjom, z mniejszych miejscowości nie muszą wyjeżdżać młodzi ludzie. - Szydłowiec przez wiele lat cierpiał z powodu bardzo wysokiego bezrobocia i dalej tutaj są tereny chłonne nowych miejsc pracy. Żeby tak się działo, musimy rozwijać inwestycje lokalne. W ostatnich miesiącach w ramach funduszu dróg samorządowych dla powiatu szydłowieckiego przeznaczonych zostało ponad 5 milionów złotych. - mówił dalej premier.

- Zawsze chciałem, aby Polskę oplatały sieci. Jednak nie sieci dziwnych powiązań i vatowskich mafii. Chcę, aby Polskę oplotła gęsta sieć nowoczesnych połączeń komunikacyjnych. Fundusz Dróg Samorządowych jest bramą do modernizacji mierzonej kilometrami nowych dróg i rosnącą dostępnością połączeń - powiedział premier.

Morawiecki ocenił, że Fundusz Dróg Samorządowych jest "ukoronowaniem naszej wiarygodności".

Natomiast Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury ocenił, że Fundusz Dróg Samorządowych sprawdza się, mimo, że posłowie opozycji mieli do ustawy wiele zastrzeżeń.

- Twierdzili, że taki program nie w takim kształcie, nie w taki sposób powinien zostać wprowadzony. Pomimo tych wątpliwości większość parlamentarna - bardzo rozsądnie - tę ustawę przyjęła, a prezydent ją podpisał" - powiedział.

Minister zaapelował jednocześnie do samorządowców o aplikowanie o środki z funduszu.