Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

REGION

Gdzie byłyby dziś samorządy, gdyby nie tarcza antykryzysowa? Pytał w Zwoleniu premier Morawiecki

środa, 08 lipca 2020 19:08 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Premier Morawiecki odwiedził w środę Zwoleń i Kozienice. W Zwoleniu wręczył samorządowcom z regionu radomskiego promesy inwestycyjne w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W obu miastach mówił o wsparciu finansowym rządu w czasie pandemii i nawiązał do trwającej kampanii prezydenckiej.

Premier Morawiecki mówił w Zwoleniu o tarczy antykryzysowej i finansowej, która jak powiedział szef rządu, uratowała tysiące firm. - W każdym powiecie statystycznie ponad tysiąc firm skorzystało z tarczy finansowej – podkreślił Mateusz Morawiecki. - Według Komisji Europejskiej, Polska będzie miała najszybszy wzrost w Unii po pandemii – dodał:

Premier zaznaczył, że w sytuacjach kryzysowych decydujące jest wspólne działanie władz państwowych. Jako antyprzykład podał Włochy i Hiszpanię, które według Mateusza Morawieckiego chorują na kryzys polityczny:

Mateusz Morawiecki porównał obecny kryzys do tego z 2010 roku. - Porównajcie statystyki i komentarze Komisji Europejskiej na temat naszej reakcji na kryzys, a tej sprzed dziesięciu lat – mówił premier:

Następnie Mateusz Morawiecki wręczył samorządowcom z regionu radomskiego promesy inwestycyjne w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Byli to m.in. przedstawiciele powiatu: zwoleńskiego, przysuskiego, szydłowieckiego i kozienickiego.

Spytaliśmy samorządowców co sądzą o tej formie pomocy rządu.

Starosta kozienicki Andrzej Jung:

Starosta zwoleński Stefan Bernaciak:

Starosta lipski Sławomir Śmieciuch:

Burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski:

Starosta przysuski Marian Niemirski:

Większość z nich pozytywnie ocenia dotychczasową współpracę z rządem Mateusza Morawieckiego:

Ze Zwolenia premier udał się do Kozienic, gdzie mówił o wkładzie obecnego rządu w ten region. - Prezydent Andrzej Duda pokazał, że polityka może mieć znaczenie i pozytywne przełożenie na ludzi – powiedział Mateusz Morawiecki. - Rafał Trzaskowski chce to odkręcić – dodał:

Premier zarzucał Rafałowi Trzaskowskiego podwyższanie podatków w rządzie Ewy Kopacz. - Ja mogę pokazać długą listę obniżonych podatków w czasach prezydenta Andrzeja Duda – usłyszeli mieszkańcy Kozienic:

Na koniec Mateusz Morawiecki zachęcił wszystkich do udział w II turze wyborów prezydenckich, gdyż jak powiedział, od tego wyboru będzie zależała przyszłość i historia Polski oraz los polskich dzieci.

Zapraszamy do nas: