Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: świętych Aniołów Stróżów
Dziś jest: 02 października 2020

REGION

Koronawirus w regionie: 10 nowych zakażonych, są ozdrowieńcy, bez zgonów!

sobota, 11 lipca 2020 15:54 / Autor: Elżbieta Warchoł
oto:foto: pixabay/ fernandozhiminaicela
Elżbieta Warchoł

Jak informują powiatowe stacje sanitarno- epidemiologiczne w regionie radomskim w ostatniej dobie nie odnotowano zgonów z powodu koronawirusa. Są ozdrowieńcy! Z COVID-19 wyzdrowiało w ostatniej dobie 13 osób.

Powiat radomski

5 kolejnych osób wyzdrowiało z COVID-19 ostatniej doby w Radomiu i powiecie radomskim. Łącznie to 378 osób, które wróciły do zdrowia. Do zdrowia wróciły kobiety lat: 1, 11, 38 i 38 oraz mężczyzna lat 63.

Aktualnie kwarantanną domową jest objętych 689 osób, od wczoraj to wzrost o 7 osób. Izolacją domową jest objętych 96 osób, przybyły 3 kolejne, w izolatorium przebywają 3 osoby, nadzorem epidemiologicznym są objęte 204 osoby, od wczoraj przybyło 15 kolejnych. W szpitalach przebywają 73 osoby z podejrzeniem COVID-19, w ostatniej dobie przybyło 10. Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim wynosi 1133 osoby, przybył jeden przypadek. Ostatniej doby nie odnotowano zgonów z powodu koronawirusa. Dotychczas ogółem zmarły 73 osoby.

Powiat białobrzeski:

Kwarantanną domową jest objętych 576 osób, w ostatniej dobie to wzrost o kolejnych 41 osób, w izolacji domowej przebywa 6 osób. Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim wynosi 216. Dwie osoby w ostatniej dobie wyzdrowiały, co daje łącznie 193 ozdrowieńców. Od początku pandemii zmarło 12 osób w powiecie białobrzeskim z powodu COVID-19.

Powiat grójecki

Kwarantanną domową są objęte 2544 osoby, w ciągu doby przybyło 206 osób, w izolacji domowej przebywa 10 osób. Na liczbę osób przebywających w kwarantannie domowej składa się:-- kwarantanna na podstawie decyzji Straży Granicznej (przede wszystkim osoby przekraczające granicę w celu podjęcia pracy sezonowej w rolnictwie na terenie powiatu) - 2524 osób,-- kwarantanna na podstawie decyzji Inspekcji Sanitarnej - 20 osób. W izolatorium 2 osoby, nadzorem epidemiologicznym są objęte 24 osoby, w szpitalach przebywają 3 osoby. Ogółem są 344 przypadki potwierdzone laboratoryjnie z wynikiem dodatnim. Od początku pandemii zmarły 32 osoby z powodu z COVID-19. Nie odnotowano w ostatniej dobie kolejnych ozdrowień. Łącznie jest ich 267.

Powiat konecki

Sanepid informuje o trzech nowych przypadkach zakażonych koronawirusem. Jeden pacjent jest hospitalizowany w szpitalu w Starachowicach, sześć osób przebywa w izolacji domowej, 64 osoby przebywają na kwarantannie.

Powiat kozienicki

Jedna osoba wyzdrowiała w ostatniej dobie z COVID-19 w powiecie kozienickim. Łącznie to 79 osób. Kwarantanną domową  jest objętych 285 osób, w izolacji przebywa 28 osób, jedna w izolatorium. Nadzorem epidemiologicznym są objęte 4 osoby, w szpitalach przebywają 3 osoby. Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim wynosi ogółem 119. Od początku pandemii zmarło 8 osób z powodu COVID-19, 79 wyzdrowiało.

Powiat lipski:

Kwarantanną domową jest objętych 69 osób, od wczoraj więcej o 8 osób, izolacją domową są objęte 23 osoby, jedna przebywa w izolatorium, nadzorem epidemiologicznym są objęte 3 osoby, to wzrost o jedną. 3 osoby przebywają w szpitalach. Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim wynosi ogółem 47. 5 osób dotychczas zmarło z powodu COVID-19, 16 wyzdrowiało.

Powiat opoczyński:

W ciągu ostatniej doby potwierdzono 6 kolejnych zakażeń koronawirusem, aktywnie choruje obecnie 111 osób, a kwarantanną w całym powiecie objętych jest ponad 600 osób.

Przy szpitalu powiatowym w Opocznie stanął namiot, w którym wykonywane są testy na obecność SARS-CoV-2.

Powiat przysuski:

Jak informuje Sanepid w Przysusze w ostatniej dobie kolejnych 11 osób zostało objętych kwarantanną domową. To już 185 osób. Izolacją domową są objęte 34 osoby, jedna osoba przebywa w szpitalu, ogólna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim wynosi 100. Trzy osoby zmarły dotychczas z powodu COVID-19, 58 wyzdrowiało.

Powiat szydłowiecki:

Kwarantanną domową jest objętych 75 osób, od wczoraj przybyła jedna, izolacją domową jest objętych 14 osób, od wczoraj to mniej o jedną osobę. 2 osoby przebywają w szpitalu. Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim wynosi 71 i od wczoraj nie zmieniła się. 5 osób od początku epidemii zmarło z powodu COVID-19, 50 wyzdrowiało, w ostatniej dobie kolejna osoba.

Powiat zwoleński:

Aktualnie objętych kwarantanną domowa jest 38 osób, w ostatniej dobie przybyło kolejnych 7 osób. W izolacji domowej przebywają 4 osoby, 3 osoby przebywają w szpitalu. Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim wynosi 58 i nie zmieniła się ostatniej doby. 3 osoby dotychczas zmarły z powodu COVID-19, 47 wyzdrowiało. W ostatniej dobie to kolejne 4 osoby.